Спеціальні потреби

Голова МВФ закликає США збільшити борговий ліміт


Крістін Лаґард
Крістін Лаґард

Керівник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард говорить, що Сполучені Штати повинні швидко вирішити проблему з лімітом на позичання грошей, адже наслідки такого протистояння можуть мати довготривалий ефект. Про це вона сказала під час свого виступу перед Радою з міжнародних відносин у Нью-Йорку.

За словами Крістін Лаґард, американські лідери у Конгресі та президент Обама повинні дійти спільної угоди якомога швидше, і підвищити встановлену межу на позичання, яка сьогодні складає 14,3 трильйона доларів. Відсутність домовленості у цьому напрямку може призвести до того, що США вже через сім днів ризикують припинити виконувати свої фінансові зобов’язання і змушені будуть оголосити дефолт.

За словами глави МВФ, це дуже серйозний і відповідальний крок, який зачепить не лише США, але й усю світову економіку. Разом з цим вона сказала, що поспішне і різке скорочення видатків теж не є виходом з ситуації, адже в такому разі США може накрити нова хвиля безробіття.

Загалом Крістін Лаґард обрала все ж залишитися осторонь гострих політичних дебатів у США, які точаться навколо таких питань як скорочення видатків, оподаткування та підвищення ліміту на позичання.

XS
SM
MD
LG