Спеціальні потреби

Прокурор МКС домагається суворого покарання для конголезького ватажка


Le drapeau du World Trade Center a été présenté aux parents et amis des victimes du 11 septembre 2001 à New York
Le drapeau du World Trade Center a été présenté aux parents et amis des victimes du 11 septembre 2001 à New York

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду заявив, що він має намір домагатися суворого покарання для конголезького ватажка Томаса Лубанги, якого визнано винним у вербуванні дітей-солдатів.

Про своє рішення Луїс Морено-Окампо повідомив сьогодні, через день після того, як МКС визнав Лубангу винним у скоєнні воєнних злочинів. Це перший обвинувальний вирок, який Міжнародний кримінальний суд виніс за весь час свого існування - від 2002 року.

Лубанзі загрожує до 30 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Суд довів, що Лубанга набирав дітей до 15 років на військову службу, використовуючи їх у війні на північному сході Демократичної Республіки Конго у 2002-2003 роках.

Томас Лубанга - засновник та лідер повстанського «Союзу конголезьких патріотів» та його воєнізованого крила "Патріотичні сили визволення Конго".

Він залишатиметься під вартою до часу оголошення покарання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG