Спеціальні потреби

Президент Угорщини вперше відвідує Закарпаття


Президент Угорщини Пал Шмітт
Президент Угорщини Пал Шмітт

Президент Угорщини Пал Шмітт з дводенним візитом відвідує Закарпаття. У цьому західно-українському регіоні проживає найчисленніша громада угорців в Україні. У рамках ознайомчого візиту угорська делегація відвідає містечка Закарпаття Мукачево, Берегово, Тячів і Виноградів, значну частину населення яких становлять угорці.

У перший день своєї поїздки президент Угорщини назвав три мети візиту – це сприяння миру і злагоді громад, динамічному розвитку угорсько-українських відносин, а також вияв турботи про численну кількість угорців, які проживають на Закарпатті. Ця етнічна меншина у регіоні на сьогодні за різними даними становить 150 тисяч осіб.

Перебуваючи у Береговому у понеділок, Шмітт взяв участь у відкритті школи з вивчення угорської мови. За його словами «за минулі сто років угорці були під загрозою і мусили захищати своє багатство – рідну мову, свої традиції та маєтки». Нова школа має готувати учителів угорської мови для закарпатського регіону. У рамках візиту президент Угорщини зустрівся з представниками угорської меншини у регіоні. Лідер закарпатських угорців Міклош Ковач під час зустрічі з делегацією у свою чергу заявив, що угорці у регіоні змушені покладатись на підтримку Угорщини, особливо у питанні освіти.

XS
SM
MD
LG