Спеціальні потреби

Грінспен назвав політику Трампа щодо мит "божевільною" якраз коли Трамп послабив войовничу риторику стосовно Китаю


Алан Грінспен
Алан Грінспен

Колишній Голова Федеральної резервної системи США Алан Грінспен назвав "божевільною" політику Трампа стосовно митних тарифів.

"В битві стосовно митних тарифів є переможці та переможені, - сказав Грінспен, повідомляє Bloomberg. – Однак, варто відзначити, що найбільш важливо, що обидва програють, просто переможець програє менше". Так Грінспен заявив під час події в Нью-Йоркському університеті.

"Це акциз, і люди думають про митні тарифи як про щось інше, - додав він. – Це податок і всі задіяні в цьому протистоянні, це означає, що ви забираєте кредит, або купівельну спроможність у цілої низки країн".

Він назвав "помилковим" твердження, що Китай може перегнати США в економічному плані і наголосив на порівняно низькому рівні розвитку економіки Китаю.

"Тарифна війна" між США та Китаєм триває вже декілька місяців. США запровадили низку митних тарифів на 250 мільярдів товарів китайського імпорту, а Китай відповів запровадивши мита на 110 мільярдів доларів американських товарів.

Останнім часом президент США Трамп зменшив войовничу риторику стосовно Китаю. Виступаючи перед репортерами в Білому домі на початку листопада Трамп заявив, що у торговельних відносинах з Китаєм досягнуто значного прогресу. Трамп також спрогнозував, що дві найбільші економіки світу зможуть досягти "справедливої" домовленості.

Він підтвердив, що зустрінеться з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту Великої двадцятки в Аргентині 30 листопада – 1 грудня.

Все ж, низка питань у двосторонніх відносинах США та Китаю залишаються невирішеними. Так, США вже певний час звинувачують Китай у порушенні прав інтелектуальної власності.

20 листопада Служба Торговельного представника США видала доповнення до звіту стосовно порушень прав інтелектуальної власності у світі. В звіті США звинуватили Китай в промисловому шпигунстві і несправедливому режимі стосовно прав на технології, які змушують американські компанії ділитись правами на технології з китайськими конкурентами".

"Ми завершили це доповнення в рамках посиленого моніторингу та зусиль з забезпечення дотримання правил, - заявив торговий представник США Роберт Лайтхайзер. – Це доповнення показує, що Китай не провів значних змін до несправедливої, нераціональної практики, що спотворює ринки".

Міністр закордонних справ Китаю у відповідь послався на вересневу заяви китайського уряду, де йдеться, що Китай "потужно захищає" права інтелектуальної власності.

Дивіться також: Посли США Йованович та Пайєтт записали звернення до українців з нагоди річниці Революції Гідності

XS
SM
MD
LG