Спеціальні потреби

Італія, Іспанія, Франція, Південна Корея повідомляють про менші темпи поширення конавірусу


Папа Римський Франциск на богослужінні у вербну неділю в майже порожній Базиліці Святого Петра у Ватикані. 5 квітня 2020 р.
Папа Римський Франциск на богослужінні у вербну неділю в майже порожній Базиліці Святого Петра у Ватикані. 5 квітня 2020 р.

Сповільнення темпів поширення епідемії коронавірусу в деяких країнах дає підстави для надій на те, що карантинні заходи ймовірно допомагають у стримуванні інфекцій.

Загальні світові показники поширення Ковід-19 далі стрімко зростають і вже досягли 1,25 мільйона заражених та понад 64 400 померлих.

Але в кількох країнах, які досі були найбільш ураженими коронавірусом, дані можуть свідчити про гальмування епідемії.

Ми сподіваємося впродовж наступного тижня побачити стабілізацію випадків у тих міських зонах, де кілька тижнів тому спалах розпочався.
Дебора Біркс

З Італії у неділю повідомили, що кількість смертельних випадків від коронавірусу за день там становила 525 - це найменша денна кількість смертей від Ковід-19 за період двох тижнів, і цей показник в Італії зменшується вже другий день поспіль.

Загальний карантин діє в Італії з 9 березня.

Менші щоденні показники смертей і заражень зафіксували також в Іспанії та у Франції.

Південна Корея у понеділок повідомила про виявлення менше 50 нових заражених коронавірусом вперше з 29 лютого, коли в тій країні зафіксували пік епідемії.

Корейський Центр контролю та запобігання хворобам повідомив про 47 нових інфікованих у порівнянні з 81 напередодні.

Але менші спалахи заражень в Південній Кореї і далі виявляють у церквах, лікарнях та в будинках для людей похилого віку, тому уряд у суботу оголосив, що продовжить ще на два тижні жорсткі карантинні заходи.

Надії

Радниця президента США Дебора Біркс сказала у неділю, що ситуація в Італії та Іспанії “дає надію на те, що може бути у нас”.

“Ми сподіваємося впродовж наступного тижня побачити стабілізацію випадків у тих міських зонах, де кілька тижнів тому спалах розпочався”, - сказала Біркс на прес-конференції.

Разом з оптимістичними оцінками пролунали також застереження інших американських фахівців, зокрема радника Ентоні Фаучі, який сказав, що на найближчу перспективу прогнози “справді погані”.

“Це, відверто кажучи, буде найважчий і найсумніший тиждень у житті більшості американців”, - сказав головний лікар США Джером Адамс в інтерв’ю телеканалу Fox News у неділю.

Адамс додав: “Це буде як момент Перл Гарбор, як 11 вересня. Але це відбуватиметься не в якомусь одному місці, а повсюди в країні”.

Дивіться також: Маніпуляція з Covid-19 в ООН: Як українська делегація заблокувала російський проект зняття санкцій

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG