Спеціальні потреби

На північному сході США – рекордні температури


Температура у Північно-східній частині Сполучених Штатів, де проживає третина населення країни, сягає рекордної відмітки у понад 40 градусів за Цельсієм кілька днів поспіль. До того ж у повітрі спостерігається висока вологість. Спека стала причиною смерті принаймні однієї людини. І синоптики попереджають, що на полегшення поки що сподіватися зарано.

Найгірше від спеки потерпають ті, хто працює на вулиці. Сахід Ділард з Філадельфії кладе асфальт. Він каже, що почувається ніби сосиска на грилі.

У Нью-Йорку тринадцять пожежників потрапили до лікарні. Їм довелося гасити пожежу у важкій екіпіровці при сорокаградусній спеці. Це найгірші умови, які взагалі можуть бути для гасіння пожежі.

Не витримують і машини. Потяги метро у Вашингтоні почали їздити повільніше. Метал колій настільки гарячий, що існує небезпека його деформації. Через надмірне навантаження почали виходити з ладу лінії енергопостачання. Американці намагаються якомога більше залишатися у приміщенні. Але при настільки високій температурі навіть кондиціонер не завжди допомагає. У місті Портленді, штат Мейн, у продажу вже не залишилося кондиціонерів.

У містах зачиняються бібліотеки для економії електроенергії. Лікарі радять уникати бути на вулиці між третьою та четвертою годиною дня – коли температура повітря є найвищою. Також вони кажуть, що найкращим місцем перечекати спеку є великі крамниці та спеціальні притулки для охолодження, куди вони радять йти людям похилого віку.

Від спеки потерпають і домашні тварини. В одній ветеринарній клініці у Філадельфії тільки що надали невідкладну медичну допомогу пітбулю Принцесі. Що сталося із собакою поясняє ветеринар Сістел Лотенбак.

«Це був тепловий удар. Собака була на вулиці, згідно зі словами господаря, всього 20 хвилин. І потрапила до нас з температурою тіла понад 40. Ще кліка хвилин і вона мала б серцевий приступ».

Принцесу було врятовано. Ветеринари кажуть, що домашніх тварин, які звикли гуляти на дворі, через велику спеку треба тримати вдома. Якщо собака має бути на дворі, вони радять поставити маленький надувний басейн із холодною водою. А за перших ознак стресу – ускладнень з диханням, високої температури тіла, дезорієнтації – везти до ветеринара.

Синоптики обіцяють, що температура спаде лише наприкінці цього тижня.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG