Спеціальні потреби

У США тримаються рекордно високі температури


У ці дні 200 мільйонів американців у 36-ти штатах опинилися у зоні надзвичайної спеки. У багатьох регіонах стовпчик термометра легко долає позначку у сорок градусів за Цельсієм. Від таких температур висихають річки і озера, на дорогах здувається асфальт а люди мусять бути особливо обережними щоб не отримати тепловий удар.

Мешканцям міста Фенікс, столиці штату Арізона щоб дістатись вранці на роботу, доводиться проїхати крізь велетенську пилову бурю, висотою майже кілометр. Навіть якщо ви у на півночі США, у штаті Мінеаполіс, вам через спеку також доведеться долати перешкоди по дорозі на роботу. Багатокілометровий затор утворився на одній з головних доріг штату, коли асфальт на одній ділянці не витримав і тріснув під променями сонця.

Три четвертих території штату Техас оголошені зоною небезпеки. Буквально за кілька днів ось це озеро в центрі штату майже повністю випарувалося. І зараз виглядає ось так. У сусідній Оклахомі рибалки вручну переносять рибу в глибші водойми, щоб врятувати її від загибелі.

«Ми звиклі до сухого та спекотного літа, але ще ніколи не бачили нічого подібного – каже фермер Гел Макнайт.

Люди, особливо діти, у ці дні рятуються у воді, споживання якої у всіх штатах зросло до рекордних позначок. Влада багатьох міст змушена запроваджувати ліміти на використання води.

Але найгірша ситуація у великих містах, де асфальт та бетон піднімають температури за 50 градусів, Ці робітники в Нью-Йорку починають працювати о 5-ій і завершують роботу вже о 10-ій ранку.

Фахівці радять усім у ці дні пити багато води, ховатися у кондиціонованих приміщеннях або проводити час біля водойм.
Для бездомних чи незаможних людей, місцева влада, церкви і благодійні організації облаштовують центри порятунку.

«Це небезпечно. Подивіться ми провели тут кілька хвилин а я вже повністю зіпрів. А уявіть, якщо люди постійно на вулиці. Лікарі кажуть, що тривале перебування у таких температурах призводить до обезводнення організму і людина може навіть померти», – говорить директор центру порятунку Біл Міллер.

Синоптики попереджають що спека протримається на більшості території США ще принаймні 5 днів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG