Спеціальні потреби

США потерпають від спеки


Дев’яносто мільйонів американців цими днями потерпають від температур понад сорок градусів. У половині штатів спека досягла рекордних позначок. У двадцяти чотирьох шатах вийшло попередження про небезпеку сонячного удару. В деяких штатах жорсткий нестаток води.

У штаті Джорджія, який потерпає не тільки від спеки, але і від високої вологості, робота надворі припиняється вже у полудень.

Оклахома вже чотирнадцятий день поспіль не може оговтатись від температури понад сорок. У повіті Юньон, що у Південній Кароліні, населенню роздають вентилятори. Втім бажаючих виявилося більше, ніж очікувалося.

«Я дуже занепокоєна тим, що люди страждають. Втім заплатити п'ятнадцять доларів за вентилятор їм просто не по кишені», – каже соціальний працівник Лин Смоскі.

Через надзвичайну погоду філадельфійська літня школа була вимушена зачинитись. У Далласі вуличні патрульні перевіряють, чи працюють у місцевих жителів кондиціонери.

«Я постійно виходжу на вулицю та обливаю зі шлангу хату, щоб хоч якось її охолодити. Дуже важко», – говорить мешканець Далласа Брюс
Троттер.

Лише з початку цього місяця рекордні температури були побиті у більшості міст країни. Найбільше від спеки потерпають Айова, Луїзіана, Техас та Аризона.

«Я не пам’ятаю, щоб було так гаряче на початку липня протягом такого довгого часу», – каже Дейвід Тейт.

Від страшенної посухи страждають фермерські господарства, особливо на півдні та західному півдні країни. У деяких районах такої посухи не було від п’ятдесятих років, а в деяких районах Техасу - від 1917 року. Уряд вже оголосив цілий штат зоною стихійного лиха та прогнозує, що сільськогосподарські втрати перевищать 3 мільярди доларів.
Тим часом фермери у Тулсі продають поголів’я. Логіка проста: без дощів не буде сіна, а відтак не буде чим годувати худобу. Відтак, ціни на яловичину цього року за прогнозами підвищаться.

«Ми зменшуємо виробництво, тому ціни перевищать навіть ті рекордні суми, які покупець платить у продуктовому магазині зараз», – попереджає фермер Дейвід Андерсон.

Тим часом, через невтішні пронози щодо дощу чи падіння температур, у деяких містах вже ввели обмеження на використання води.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG