Спеціальні потреби

Гаїті - через два роки після нищівного землетрусу


У четвер 12-ого січня виповнюється друга річниця руйнівного землетрусу на Гаїті. Тоді у результаті поштовхів силою 7 балів загинуло щонайменше 220 тисяч людей і понад мільйон - залишилось без даху над головою.

Ще до трагедії Гаїті була найбіднішою країною західної півкулі, і навіть після отримання багатомільярдної міжнародної допомоги, залишається однією з найбідніших держав світу.

Світова громадськість продовжує допомагати мешканцям країни у різні способи. Так, американська благодійна фундація слухових розладів «Старкі» (Starkey Hearing Foundation) нещодавно надала чотирьомстам глухонімим мешканцям гаїтянської провінції слухові апарати. Багато з них почули вперше у житті.

Під час зібрання організатори зачитували імена людей…родичі та друзі вказували, хто саме ці люди, адже вони глухонімі. Багато з присутніх чекали понад сім годин. Але після довгого очікування, деякі з цих людей почули звуки вперше у житті.

38-річний Жан Луїс Роберсон не вміє говорити, адже ніхто навколо не знав, що він здатний розмовляти.

Американська фундація слухових розладів «Старкі» щороку надає понад 50 тисяч слухових апаратів мешканцям бідних країн світу.

Сьогодні волонтери з фундації прибули у гаїтянське містечко Маршенд Десалінс, за дві години автоподорожі від столиці країни. У цій місцевості важко знайти комп’ютер чи сучасні слухові апарати. Навіть ті прилади, які роздають волонтери «Старкі», - технологія дев’яностих. Однак, вони справно роблять те, що повинні робити - повертають людям слух.

Співробітник фундації «Старкі» Беррі Фріман каже:

«Більшість людей приходить по допомогу з інтернатів глухонімих. У них важка форма втрати слуху і ми намагаємося, наскільки це можливо, покращити їх життя».

Працівники фундації також пропагують гігієну та навчають правилам догляду за вухами.

Біл Остін є засновником фундації:

«Кожен з нас може і мусить щось зробити. Наше гасло звучить як виклик «Що ми зробимо сьогодні?»

Фундація залучає до своєї діяльності відомих людей, таких як Майлі Сайрус, поп та кінозірка, відома за діснеївським дитячим серіалом Ханна Монтана .

Вона каже, що для цих людей можливість чути музику важливіше ніж для неї можливість співати. Адже так важливо чути, відчувати та спілкуватись один з одним, зазначає Майлі.

Тим часом працівники фундації підібрали апарат для Жан Луїса Роберсона. Він чує свій голос перший раз у житті і не може зупинитися.

"Oui, oui, oui..."

Звуки, які видає Жан здаються грубими, але для нього самого вони, як пісня.

Щороку, фундація «Старкі» проводить більше сотні подібних місій в країнах по всьому світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG