Спеціальні потреби

4 струни і купа задоволення. За що американці полюбили укулеле


4 струни і купа задоволення
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

4 струни і купа задоволення

Гавайська гітара - маленький чотириструнний інструмент, що народився на мальовничих Гавайських островах у Тихому океані.

Укулеле, як називають інструмент на його батьківщині, у довільному перекладі означає "стрибаюча блоха". Саме через її маленький розмір та завжди веселу тональність, чимало людей не сприймають гавайську гітару серйозно. Між тим, прихильники укулеле, стверджують, що це повноцінний інструмент, придатний для застосування у всіх жанрах музики, окрім сумного. Ось вже кілька років поспіль в одному з творчих центрів неподалік від Вашингтона відбувається фестиваль гавайської гітари та курси гри на укулеле.

Як хіп-хоп став танцем американських азіатів
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00
Ґері Картер разом з сином Метью вдосконалюють мистецтво гри на укулеле. Грати на гавайській гітарі батько з сином почали чотири роки тому, заради забави.

Картери разом з багатьма іншими шанувальниками гавайської гітари провели кілька днів на курсах, які щороку організовують у творчому центрі Стратмор у передмісті столиці.

Чотирнадцятирічний Джонатан Малкс почав грати лише рік тому, і вже складає власні пісні:

«Це дуже ‘щасливий’ інструмент, і можна досить швидко навчитися грати досить складні пісні».

Укулеле популярний завдяки своєму маленькому, зручному розміру, та репутації інструмента, на якому відносно легко навчитися грати. Джулі Сіґел лише починає оволодівати ним:

«Ви можете навчитися грати елементарну пісню за дві хвилини. Простий чотириструнний інструмент, і це приваблює».
На укулеле не можна грати сумних пісень. Ця гітара несе світло і радість у світ, саме тому я на ній граю
Марк Реверсон

Гавайська гітара доступна для всіх. П’ятирічна Еліс Бредлі почала грати коли їй було лише три роки, а восьмирічна Йоко Кона вперше взяла в руки гавайську гітару лише кілька днів тому.

Цей інструмент прямий нащадок гітар, які завезли на Гавайські острови емігранти з Португалії наприкінці 19-го століття. З того часу укулеле стало невід’ємною частиною гавайської культури. З часом інструмент з’явився у Сполучених Штатах, де за словами організатора фестивалю Кеті Фінк, останні десять років переживає черговий сплеск популярності:

Виконавцям "класики" у США дають стипендії
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
«По всій країні, і навіть навколо світу, виникають групи людей, які застосовують укулеле у різних жанрах музики».

Марк Реверсон подорожує Сполученими Штатами та Канадою, і особисто демонструє, як гавайську гітару можна пристосувати практично до будь-якого стилю музики:

«На укулеле не можна грати сумних пісень. Ця гітара несе світло і радість у світ, саме тому я на ній граю».

На піснях Боба Марлі виховують дітей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
Кевін Ренк також прийшов на курси повчитися у професійних музикантів. Він каже, що пересічний слухач не сприймає укулеле серйозно, через розмір інструменту:

«Чимало людей сприймають його, як іграшку, забавку, але коли чують, починають усвідомлювати, що це серйозний інструмент».

Серйозний інструмент, що викликає усмішку.

XS
SM
MD
LG