Спеціальні потреби

США придбають у Кореї снаряди для України


Фото для ілюстрації: Військові Південної Кореї проводить постріл з гаубиці 155-мм під час навчань в 2012 році
Фото для ілюстрації: Військові Південної Кореї проводить постріл з гаубиці 155-мм під час навчань в 2012 році

ВАШИНГТОН (AP) — США закуплять у південнокорейських виробників 100 000 снарядів для гаубиць для України, заявив офіційний представник США у четвер. Купівля відбудеться в рамках домовленості двох урядів.

Ця угода була досягнута в той момент, коли керівництво України просить більше зброї та допомоги для контрнаступу, який відтісняє російські сили з деяких районів, захоплених під час війни. І це зменшує занепокоєння американських військових — особливо армії та Корпусу морської піхоти — що постійні передачі Пентагоном боєприпасів для гаубиць в Україну зменшують їхні запаси.

Інші посадовці оборонного відомства підтвердили загальні умови контракту та сказали, що він допоможе впоратися із зменшенням запасів, зокрема боєприпасів для гаубиць, які українські сили використовують у великій кількості. Минулого тижня представник оборонного відомства під час брифінгу заявив пресі, що Україна вистрілює близько 7000 снарядів на день, тоді як Росія випускає до 20 000 снарядів щодня.

Чиновники говорили на умовах анонімності, оскільки деталі угоди не були оприлюднені.

Міністерство оборони Південної Кореї у своїй заяві визнало поточні переговори щодо експорту невизначеної кількості 155-міліметрових артилерійських снарядів. Однак у міністерстві заявили, що переговори передбачають, що США будуть «кінцевим споживачем» цих снарядів і Сеул дотримається принципу надання Україні лише нелетальної підтримки.

Угода з Південною Кореєю контрастує із звинуваченнямі США що Північна Корея таємно доставляла артилерію Росії. Поки не ясно, чи відкриває ця угода можливість того, що артилерія Південної та Північної Кореї застосовуватимуться одна проти одної в Україні.

Північна Корея приєдналася до Росії щодо війни в Україні, водночас звинувачуючи Сполучені Штати у кризі, наполягаючи на тому, що «гегемоністська політика» Заходу змусила Росію вжити військових дій для захисту своїх інтересів безпеки. Однак Пхеньян неодноразово заперечував заяви США про те, що він надсилає великі поставки артилерійських снарядів та інших боєприпасів до Росії, звинувачуючи адміністрацію Байдена в кампанії наклепу.

Експерти кажуть, що Північна Корея може стати основним джерелом боєприпасів для Росії, враховуючи оперативну сумісність озброєнь, заснованих на радянських зразках. Вони кажуть, що КНДР, яка наростила ракетні випробування до рекордних темпів, може прагнути отримати натомість російське паливо та військові технології для розробки потужніших ракет і ядерних боєголовок.

Південна Корея обмежувала підтримку України нелетальним обладнанням і припасами. У квітні президент України Володимир Зеленський закликав Південну Корею надати летальну зброю після нападу Росії на Маріуполь. Міністерство оборони Сеула тоді підтвердило, що відхилило український запит на протиповітряну зброю, пославшись на принцип уряду Південної Кореї надсилати лише нелетальну допомогу.

Експерти з міжнародної безпеки заявили, що як Північна Корея, так і Південна Корея мають значні запаси боєприпасів.

У своїй заяві підполковник армії Марті Мейнерс, речник Пентагону, сказав, що уряд США обговорював закупівлю боєприпасів у недержавної оборонної промислової бази Південної Кореї. Боєприпаси не будуть надходити з південнокорейських військових запасів. Він відмовився надати деталі.

Майнерс сказав, що будь-який потенційний продаж враховує готовність і потреби південнокорейських військових і «не послабить нашу оборону або готовність реагувати на регіональні загрози». Він додав, що оборонна промисловість Південної Кореї регулярно продає військову техніку та системи озброєння союзникам і партнерам, включаючи США.

Південна Корея також уклала кілька угод щодо постачання зброї з європейськими країнами, які бажають зміцнити свою оборону після вторгнення Росії в Україну, включаючи контракти на майже 9 мільярдів доларів на поставки Польщі винищувачів F-16, навчально-тренувальних літаків , танки і гаубиці.

Про угоду з боєприпасами вперше повідомила Wall Street Journal.

Майнерс сказав, що не може надати інформацію про те, як швидко боєприпаси можуть потрапити в Україну. За його словами, Пентагон проводить регулярні розмови з Південною Кореєю та іншими союзниками по всьому світу про те, як найкраще підтримати Україну у війні.

Росія заявила, що починає виводити свої війська з ключового міста Херсона. Українські чиновники визнали, що московські війська не мали іншого вибору, окрім як тікати з Херсона, але вони залишалися обережними, побоюючись засідки.

Херсон був єдиною обласною столицею, яку Москва захопила після вторгнення в Україну в лютому. Відхід Росії означатиме серйозну невдачу для Москви, водночас даючи Україні важливий стартовий майданчик для поставок і військ, щоб допомогти їй повернути інші втрачені території на півдні, включаючи Крим, який Москва захопила в 2014 році.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG