Спеціальні потреби

Диво-будинок над проваллям вабить туристів


Будинок Тревіса Прайса – витвір сучасного мистецтва. Вашингтонський архітектор побудував собі незвичайне житло, яке висить на дротах і майже не торкається землі.

«У це важко повірити, поки не побачиш на власні очі. Цей будинок майже не торкається землі. Опорою для конструкції, площею 300 квадратних метрів, служать лише дві колони»,- розповідає Наталя Дмитроченко.

Архітектор чудернацької хатинки Тревіс Прайс – звиклий до слави та уваги телекамер. Про його будинок телеканал Дискавері навіть зняв цілий фільм. Знімальну групу зодчий зустрічає на імпровізованому подвір’ї. Оскільки будинок, у буквальному сенсі слова, висить над прірвою – дістатися до дверей можна лише через скляний місток.

«Будинок має таку оригінальну конструкцію частково через те, що під ним – провалля. Також я хотів зберегти великі дерева навколо будинку. Тож особняк наче висить над схилом. Я хотів, аби всі думали, коли проїжджають повз мій будинок, що це не споруда, а велике дерево», - говорить архітектор Тревіс Прайс.

Після оглядин фасаду, який чимось нагадує славнозвісний міст у Сан-Франциско, зодчий показує задній двір. Ця частина дому власне висить у повітрі. Її важко розгледіти з дороги через дерева. Але підійшовши впритул перше, що кидається в очі – дві величезні гирі. Вони урівноважують будинок. Архітектор запевняє, що споруда уже пережила два потужні буревії, і їй навіть не страшний землетрус:

«Коли я завершував розрахунки, я зрозумів, що мені потрібна додаткова вага, аби будинок вистояв сильний вітер з цього боку. Я називаю ці гирі – моїми сережками. Вони висять і тримають мій будинок», - пояснює Тревіс Прайс.

Який же вигляд з середини?.. Будинок має три поверхи. Майже в кожному кутку – сувеніри із заморських країн. Алігатора, наприклад, архітектор з’їв разом з учнями в амазонських джунглях. Тревіс Прайс, окрім проектування будинків для багатіїв, ще й викладає в університеті і раз на рік зі студентами їздить будувати закордон своєрідні інсталяції.

«Ми їздимо зі студентами у різні куточки світу, і за 9 днів будуємо один з проектів, який ми проектували у класі увесь семестр. Ми їздили у Непал, на розвалини Мачу- Пікчу та в Ірландію. Колись ми побудуємо щось під водою разом із родиною Кусто», - говорить архітектор.

Споруди Тревіса Прайса завжди стають магнітами для туристів. До речі, на його власний будинок, що висить на дротах, гості та мешканці Вашингтона особливо полюбляють приїжджають дивитися вночі, коли вся будівля горить вогнями.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG