Спеціальні потреби

США занепокоєні результатами виборів в Гаїті


Протести в Порт-о-Пренсі після оголошення результатів президентських виборів в Гаїті.
Протести в Порт-о-Пренсі після оголошення результатів президентських виборів в Гаїті.

Сполучені Штати висловлюють занепокоєння з приводу «суперечливих», як вони це називають, результатів президентських виборів в Гаїті.

У вівторок увечорі гаїтянська Тимчасова виборча рада повідомила, що колишня перша леді країни Мірланда Маніга і кандидат від правлячої партії Джуду Селестіно змагатимуться у другому раунді виборів. На третьому місці опинився Мішел Мартеллі, який отримав менше одного відсотка голосів у порівнянні з опонентами.

Представники виборчої ради кажуть, що переможці у виборах 28 листопада отримали понад 50 відсотків голосів виборців. Другий раунд призначений на 16 січня.

Тимчасом посольство США оприлюднило заяву, де зазначено, що ці результати суперечать результатам, які оприлюднили Національна рада спостерігачів, як рівно ж гаїтянські, американським та міжнародні спостерігачі.

Згідно з повідомленнями, зразу ж після оголошення результатів виборів у Порт-о-Пренсі розпочались протести і спорадична стрілянина. Очевидці кажуть, що в одному з кварталів столиці горять барикади.

Президентські вибори в Гаїті відбулися не зважаючи на епідемію холери в країні і були позначені протестами та звинуваченнями про пофальшування. Кілька кандидатів у президенти вже оспорюють результати цих виборів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG