Спеціальні потреби

Таємниця популярності електрогітар Пола Рід-Сміта
У середині 80-их, самоучка Пол Рід-Сміт розпочав виробництво гітар, які у наш час вважають одними з найкращих у світі і на яких грають провідні музиканти на усіх континентах.

Гітарист Карлос Сантана та джазмен Аль Ді Меола, грають різну музику. Однак, і той, і інший використовують гітари одного виробництва.

«Я почав творити гітари ще на уроках праці в школі, потім у спальні мого брата та у своїй кімнаті. Тоді я брав інструменти на прокат», – розповідає засновник компанії виробництва електрогітар Пол Рід-Сміт.

Тепер електрогітари Пола Рід-Сміта народжуються на сучасному виробництві у штаті Меріленд і мають великий попит серед покупців.

Минулого року 260 працівників фабрики виготовили 13 тисяч гітар. Ще 25 тисяч, дешевших інструментів було зроблено на підприємстві компанії у Південній Кореї. Загалом за минулий рік товарообіг компанії склав 40 мільйонів доларів. З часу заснування у 1985-му році компанія Пола Сміта змогла зайняти свою нішу на ринку гітар. За словами засновника, його успіх обумовлений прагнення зробити найвищої якості інструмент:

«Нас часто питають, чим наші гітари відрізняються від інших. Я дійшов висновку, що у нас дуже складний і довгий процес виготовлення кожної деталі».

Увагу до найменшої дрібниці легко помітити у частині фабрики, де розпочинається виговлення дорогих гітар. Як розповідає президент компанії Джек Геґенбагем, процес виготовлення унікальної гітари починається з вибору дерева. Компанія купує дерево у різних куточках світу. Після відбору, дерево повільно висушують у спеціальній кімнаті. За допомогою комп’ютерів, корпус гітари виготовляється з точністю до тисячної міліметра. Однак, зачистка, фарбування та покриття лаком роблять вручну. Вручну прикрашається і гриф інструмента. Загалом, процес створення однієї гітари займає приблизно шість тижнів. Як говорить засновник, тут прагнуть до абсолютної досконалості:

«Наша мета – постійно удосконалювати гітари. Коли у цьому процесі ми доходимо до межі досконалості, ми починаємо все заново з іншою моделлю».

Така увага до інструменту не залишається непоміченою музикантами. Браян Мідер продає гітари компанії Пола Рід-Сміта у вашингтонському музичному центрі. За його словами, коли заходить мова про якість гітари масового виробництва, інструментам Пола Сміта немає рівних:

«За ціну гітари масового виробництва ви отримуєте інструмент, який за якістю виробництва та звуку дорівнює гітарі, зробленій на замовлення. Дуже мало виробників можуть з ними конкурувати».

Пол Рід-Сміт також запустив у виробництво акустичні гітари, до виготовлення яких ставиться не менш прискіпливо. Ціни на електричні гітари його компанії коливаються від 600 до кількох десятків тисяч доларів за інструмент, зроблений на спеціальне замовлення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG