Спеціальні потреби

У Гвінеї-Бісау - спроба державного перевороту


У ніч на п’ятницю солдати у Гвінеї-Бісау вдалися до спроби державного перевороту, захопивши контроль над дорогами, радіо- й телестанціями та урядовими будівлями у столиці країни Бісау.

Сьогодні в країні мала розпочатися передвиборча кампанія другого туру президентських виборів.

Солдати вчинили напади на домівки тимчасового президента Раймундо Перейри та прем’єр-міністра Карлуша Ґомеша молодшого. Ґомеш є фаворитом у перегонах за президентське крісло, проте він не користується популярністю серед військових.

Надходять поівдомлення про арешт як Перейри, так і Ґомеша.

Лідери перевороту, які називають себе військовим командуванням, заявили, що вони не бажають захопити владу, але вдалися до заколоту оскільки уряд уклав таємну угоду, яка дозволяє увійти в країну ангольським військам та атакувати армію Гвінеї-Бісау.

Армія відома своїм втручанням у політичні справи країни. У 2009 році бунтівні солдати вбили президента Жоау Бернарду Вієру.

Спробу державного перевороту в Гвінеї-Бісау, яка є колишньою португальською колонією, вже засудив регіональний союз країн Західної Африки ЕКОВАС.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG