Спеціальні потреби

Тема України займе визначне місце у підсумковій заяві саміту G7


Лідери країн "Групи семи" прибувають на вечерю у Швабський замок у Бріндізі, Італія, 13 червня 2024 року. (Фото: Офіс президента Італії/роздатковий матеріал через REUTERS)
Лідери країн "Групи семи" прибувають на вечерю у Швабський замок у Бріндізі, Італія, 13 червня 2024 року. (Фото: Офіс президента Італії/роздатковий матеріал через REUTERS)

Лідери країн “Групи семи” зосередили увагу на відносинах з Китаєм на другий день зустрічі групи в Італії. Втім Україна залишилася в центрі уваги й займе ключове місце у підсумковій резолюції, яку учасники планують оприлюднити за результатами зустрічі, повідомляють новинні агенції, знайомі з текстом проєкту комюніке.

Ми продовжимо вживати заходів проти акторів у Китаї та третіх країнах, які матеріально підтримують воєнну машину Росії
Проєкт підсумкової резолюції зустрічі країн "Групи семи"

Зокрема, на додаток до питань вільної та справедливої торгівлі та уникнення торгової війни з Китаєм, безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні тощо, країни “Групи семи” мають намір виступити зі скоординованою позицією щодо ймовірної підтримки Китаєм російської військово-промислової індустрії, яка, як вважають у Вашингтоні, розпалює війну в Україні.

Президент США Джо Байден заявив напередодні, 13 червня, що “Група семи” “погодилася вжити колективних заходів”, спрямованих проти постачання Китаєм Росії “матеріалів, необхідних для їхньої військової машини”.

Згідно з твердженнями американських посадовців, Китай серед іншого допомагає Росії шляхом спільного виробництва безпілотників та експорту верстатів, необхідних для виробництва балістичних ракет.

Як повідомляв раніше Голос Америки, на спільній пресконференції з Байденом президент України Володимир Зеленський заявив, що у телефонній розмові з ним президент Китаю Сі Цзіньпін “дав мені слово”, що не продаватиме зброю Росії.

“Побачимо”, - додав Зеленський.

Своєю чергою джерело в японському уряді повідомило агентству AFP, що “Країни “Групи семи” погоджуються щодо Китаю”.

Так, країни групи хочуть взяти на себе зобов’язання вжити заходів проти китайських фінансових установ, які допомагають Росії отримати зброю для війни проти України, повідомляє агентство Reuters, посилаючись на проєкт резолюції, з яким агентство ознайомилося 14 червня.

“Ми продовжимо вживати заходів проти діячів у Китаї та третіх країнах, які матеріально підтримують воєнну машину Росії”, - йдеться в проєкті комюніке.

“Ми обмежимо доступ до наших фінансових систем для конкретних організацій, включаючи китайські, які підтримують воєнні зусилля Росії”, - мовиться далі в тексті.

“Суб'єкти, включаючи фінансові установи, які сприяють придбанню Росією предметів або обладнання для її оборонно-промислової бази, підтримують дії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України”, - додано в проєкті резолюції.

Країни групи також планують зауважити, що вони не мають наміру завдати шкоди Китаю чи перешкодити економічному розвитку країни.

Також лідери групи закликали Іран припинити підтримку російської війни проти України та відмовитися від надання їй іранських балістичних ракет та пов’язаних з ними технологій.

Країни групи вважають, що передача балістичних ракет Іраном Росії являла б собою значну ескалацію та становила б пряму загрозу європейській безпеці.

У проєкті підсумкової резолюції лідери Великої Британії, Канади, Франції, Італії, Німеччини, Японії та Сполучених Штатів також пообіцяли запровадити санкції проти тих організацій, які допомагають Росії обходити санкції щодо її нафти, транспортуючи її шахрайським шляхом.

Країни групи мають намір продовжувати обмежувати російські прибутки від продажу енергоносіїв та інших товарів, включно з діями щодо стелі цін.

“Ми віддані підвищенню ціни війни для Росії шляхом розширення всеосяжного пакета санкцій та економічних заходів, які вже діють”, - підсумовано в проєкті.

В статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG