Спеціальні потреби

«СІРІЗА» перемогла на парламентських виборах в Греції


Алексіс Ципрас

Лідер грецької консервативної партії «Нова демократія» Вангеліс Меймаракіс визнав поразку на недільних парламентських виборах і привітав колишнього прем'єр-міністра Алексіса Ципраса з перемогою, закликавши його негайно сформувати новий уряд.

Меймаракіс виступив з цією заявою приблизно через годину після закриття виборчих дільниць і оприлюднення результатів двох ключових екзит-полів, згідно з якими ліва партія «СІРІЗА», яку очолює Ципрас, з невеликим відривом випереджає «Нову демократію». Оприлюднені пізніше офіційні попередні дані показують, що «СІРІЗА» лідирує, отримуючи 35,5 відсотків голосів.

«Результати виборів, судячи з усього, показують, що на перше місце виходять «СІРІЗА» і Ципрас. Я вітаю його і закликаю сформувати уряд», - заявив Меймаракіс.

Попередні результати показують, що «СІРІЗА» може розраховувати на 144 місця з 300, але абсолютної більшості, необхідної для формування уряду, вона не отримає.

За повідомленнями, що надходять з Афін, «СІРІЗА» спробує укласти союз з незалежними правими.

Загальнонаціональні вибори, вже треті в цьому році, були оголошені після того, як у серпні Ципрас подав у відставку, пропрацювавши на посаді глави уряду близько семи місяців. Він і керована ним партія «СІРІЗА» прийшли до влади, обіцяючи домогтися скасування заходів жорсткої економії, запроваджених на вимогу європейських кредиторів в обмін на багатомільярдні антикризові кредити.

Незважаючи на цю обіцянку і липневий референдум, на якому грецькі виборці відкинули жорсткі умови європейських кредиторів, Ципрас в серпні погодився з умовами виділення третього пакета антикризової допомоги обсягом 98 млрд доларів. Меймаракіс звинуватив Ципраса в некомпетентності, виявленої при укладанні угоди.

XS
SM
MD
LG