Спеціальні потреби

Мешканці грецької провінції занепокоєні своїм майбутнім


Західна Македонія знаходиться у гірському районі на півночі Греції, на який сильно вплинула остання економічна криза. Економіка міста Птолемайда тримається на вугільній промисловості та виробництві електроенергії. Над пагорбами міста повсюди - труби електростанцій. А поміж ними - шахти, з яких до станцій постачається коричневе та буре вугілля. Місцева електрокомпанія належить державі і нині на ній відбуваються скорочення фінансування та персоналу. Для працівників це матиме катастрофічні наслідки.

У сусідньому місті Козані, Лефтеріс Іоннадіс очолює групу активістів - Незалежний рух мешканців Козані.

«Наша економіка залежала від вугільної промисловості роками. Більшість людей працювали на шахтах, а інші галузі економіки просто не розвивались. Приватний бізнес десятками років ледве животів, місцева економіка в занепаді», – говорить Лефтеріс Іоннадіс.

Цей регіон має найвищий у всій Греції рівень безробіття – 17%. Будучи одним з найбідніших районів Європи, він отримує великі субсидії від ЄС. Уряд планує продати державну власність для сплати державних боргів. Місцеві жителі висловлюють страх перед майбутнім регіону.

«Справи стають зовсім кепськими. Роботи нема. Все просто приходить у занепад», – нарікає мешканець Козані Іліас Капетаніс.

«Я студентка. Я просто певна, що не знайду роботу, коли закінчу навчання. Ніколи у житті у мене не буде пенсії. Так що на сьогоднішній день ми просто чекаємо на Божий подарунок», – говорить студентка Рафаелла Адосітіу.

Лазарос Малутас – мер Козані. Він каже, що бюджетні скорочення насправді боляче б’ють по економіці Греції.

«Ми урізаємо бюджет такої країни як Греція аж на 5 з половиною мільярдів євро. Якщо ми запровадимо всі ці бюджетні скорочення, країна ще глибше впаде в рецесію. Що нам потрібно – так це інвестиції», – стверджує він.

Активіст Лефтеріс Іоннадіс, який моніторить вплив вугільної промисловості на довкілля, каже, що уряд повинен перетворити електростанції на центри з вироблення альтернативної енергії.

«З етичної точки зору, електричні компанії повинні профінансувати цей перехід, оскільки саме вони роками експлуатували наше природнє багатство та виснажували наші природні ресурси. Відповідно до наших підрахунків, такий проект переходу на зелені технології протягом наступних десяти років може створити 3 тисячі робочих місць», – вважає Лефтеріс Іоннадіс.

Економічний занепад викликав спалахи бурхливих протестів в Афінах, про що широко повідомлялося в міжнародних ЗМІ. Втім, багато греків нарікають, що за межами столиці, у віддалених куточках країни, інтереси та проблеми пересічних громадян ігноруються.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG