Спеціальні потреби

Ґюнтера Ґрасса пропонують позбавити Нобелівської премії


Влада Ізраїлю оголосила "персоною нон-ґрата» німецького письменника Ґюнтера Ґрасса, який написав поему про те, що «єврейська держава несе загрозу миру». Про це повідомила газета «Шпігель».

Як пише видання, міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай визнав цей крок недостатнім і запропонував позбавити літератора Нобелівської премії. При цьому уряд Німеччини, хоча в цілому і поставилося до вірша Ґрасса негативно, називає реакцію Ізраїлю надмірною.

Після публікації вірша під назвою «Про що потрібно сказати» у німецькій газеті Süddeutsche Zeitung та ряді інших європейських видань, на літератора, який, будучи підлітком, служив в Waffen SS, посипалися звинувачення в антисемітизмі.

У своєму творі, який сам автор називає «поемою», Грасс в різкій формі критикує політику Ізраїлю щодо Ірану і закликає заснувати міжнародний орган для оцінки ядерного потенціалу обох країн. Він також закликає міжнародне співтовариство запобігти військовому удару Ізраїлю по Ірану. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, Глава МЗС Німеччини Ґвідо Вестервелле заявив, що з боку письменника було «аморально ставити в один ряд Іран і Ізраїль». Проте канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що в Німеччині існує свобода поетичного вираження.

У відповідь на таку бурхливу реакцію Ґрасс визнав, що йому слід було б інакше сформулювати свої думки, щоб було ясно, що його звинувачення направлені проти уряду Нетаньяху, а не всього ізраїльського народу.

XS
SM
MD
LG