Спеціальні потреби

Аграрії критикують плани влади монополізувати експорт сільгосппродукції


Аграрії критикують плани влади монополізувати експорт сільгосппродукції
Аграрії критикують плани влади монополізувати експорт сільгосппродукції

Українські аграрії виступили з різкою критикою планів влади запровадити фактичну монополію на експорт продукції сільського господарства. Із заявою виступила Українська зернова асоціація, яка представляє інтереси виробників і зернотрейдерів. Таким чином в організації відгукнулися на проект закону, який подали на розгляд парламенту представники провладних фракцій. Вони пропонують наділити державну компанію особливими преференціями продавати зерно та іншу сільгосппродукцію за кордон і значно ускладнити діяльність всіх інших гравців на ринку.

В Асоціації називають такі плани не тільки несправедливими, але й шкідливими. Експерти УЗА вважають, що запровадження держмонополії на експорт не гарантуватиме продовольчої безпеки країни і допоможе утримати ціни на сільгоспродукцію лише в короткотерміновій перспективі. Мовляв, внаслідок падіння закупівельних цін фермери будуть змушені скоротити виробництво зерна.

Аграрії називають плани провладних фракцій неприпустимими.

«Закладені в цьому законопроекті норми суперечать конституції України, Господарчому кодексу і низці інших законів. Ухвалення цього документа відкине агропромисловий комплекс країни на 20 років назад і фактично знищить цивілізований ринок зернових», – наголошує президент Асоціації Володимир Клименко.

Він попереджає, якщо влада не відмовиться від своїх планів, інвестори будуть змушені залишити Україну. Світові гравці не вкладатимуть гроші у виробництво в країні, де постійно змінюють правила гри.

Про неприпустимість обмеження урядом конкуренції на ринку вже заявили і в Міжнародній асоціації торговців зерном і кормами (GAFTA). Там вже звернулися з цього приводу до керівництва Світової організації торгівлі. В Асоціації переконані, що монополізація експорту державою суперечить правилам СОТ.

Оглядачі відзначають, що спрямована на стримання цін суперечлива політика адміністративного втручання уряду в регулювання ринку зернових вже призвела до дефіциту на внутрішньому ринку борошна.

XS
SM
MD
LG