Спеціальні потреби

«Ґудвіл» допомагає іммігрантам і малозабезпеченим знайти роботу


«Ґудвіл» допомагає іммігрантам і малозабезпеченим знайти роботу
«Ґудвіл» допомагає іммігрантам і малозабезпеченим знайти роботу

У США американці зазвичай не викидають на смітник поношений одяг чи відпрацьовані господарські предмети, які їм уже не потрібні. Вони, як правило, віддають їх у спеціальні благодійні установи, як наприклад «Ґудвіл». Ця неприбуткова організація продає отримані речі за заниженими цінами у своїх магазинах, а на вилучені кошти організовує тренінги для певних категорій американців, як то інваліди чи іммігранти, які приїхали у США і не можуть знайти собі роботу через брак освіти чи досвіду.

Яфет Діферессю з Ефіопії, і Перлін Расуаньюроумалала з Мадагаскару складають резюме, сподіваючись знайти роботу. Перлін приїхала у США півроку тому, отримавши візу іммігранта. А Яфет живе у США вже 30 років, але постійно зіштовхується з труднощами знайти роботу, бо є інвалідом. До того ж він не бачить на одне око. Обоє аплікантів щойно закінчили тритижневий курс підвищення кваліфікації у «Ґудвіл» і переконані, що це покращить їх шанси на отримання роботи.

«“Ґудвіл” дає необхідну підтримку таким як ми, хто шукає роботу, зокрема іммігрантам, які починають краще розуміти, як тут у США все працює», – ділиться досвідом Перлін.

«Я приходжу сюди щодня. Тут дуже позитивна енергетика, яка дає мені сили на пошуки роботи», – погоджується Яфет.

У тренінговому центрі «Ґудвіл» учасники отримують кар’єрні можливості. Вони вчаться, як пройти інтерв’ю з роботодавцем, прорекламувати свої навички і скласти резюме. Перлін каже, що вона також вивчила розбіжності, що існують між культурами, аби на інтерв’ю з роботодавцем не виникло непорозумінь:

«Я не знала, що схрещення рук у США трактується по іншому. У моїй країні це означає, що я уважно слухаю. А в США це показує закритість до діалогу».

Перлін говорить, що «Ґудвіл» також допомагає їй одягатися, так як треба:

«Вони дають мені ваучери на одяг, з якими я можу піти у їх магазин і вибрати собі ту чи іншу річ».

«Ґудвіл» має дві з половиною тисячі магазинів по усьому світу. В основному вони знаходяться у США та Канаді. Керівник організації Джим Ґіббонс говорить, що вони дають своїм клієнтам реальну оцінку їх навичок і потенціалу:

«Думаю, що з нашою допомогою інваліди та іммігранти підвищують свою самооцінку. Ми даємо їм необхідні знання, і показуємо в якому напрямку рухатися і як досягти успіху».

Перлін говорить, що саме ця підтримка вселяє їй впевненість у тому, що вже незабаром вона зможе знайти роботу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG