Спеціальні потреби

У справі Ґонґадзе можуть з’явитися нові фігуранти


У справі Ґонґадзе можуть з’явитися нові фігуранти
У справі Ґонґадзе можуть з’явитися нові фігуранти

У справі про вбивство журналіста Ґеорґія Ґонґадзе можуть з’явитися нові фігуранти з числа колишніх впливових посадовців. Тодішній співробітник охорони президента Кучми Микола Мельниченко говорить, що незабаром на допити до слідчих можуть викликати екс-керівника Служби безпеки України Леоніда Деркача та екс-секретаря РНБО Євгена Марчука, який свого часу також очолював СБУ. Крім того, впливове видання «Дзеркало тижня», із посиланням на власні джерела, повідомляло про плани Генпрокуратури допитати в справі про вбивство журналіста колишнього голову президентської канцелярії Віктора Медведучка.

Втім, оглядачі не виключають, що спілкуватися із слідчими в цій справі доведеться не тільки колишнім, а й нинішнім впливовим посадовцям-фігурантам «плівок Мельниченка», зокрема й спікеру Верховної ради Володимиру Литвину. Зокрема про це заявила й лідер опозиційної партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Проте екс-прем’єр вбачає в цьому не прагнення знайти замовників вбивства журналіста, а намір відволікти увагу суспільства від корупції у владних ешелонах та невтішних результатів економічної політики уряду:

«У мене немає жодних сумнівів, що буде використаний весь арсенал політиків, яких можна так чи інакше притягувати зараз до кримінальної відповідальності для того, щоб відволікати в Україні увагу і за межами України від економічних і соціальних провалів, які сьогодні супроводжуються владу Януковича”, – заявила Тимошенко.

Проте юристи, які знайомі із ходом розслідування, все частіше говорять про поспіх, з яким проводяться слідчі дії, і побоюються, що в таких умовах суд визнає недостатніми для оголошення обвинувачувального вироку зібрані Генпрокуратурою докази.

Інтернет-видання «Українська правда» повідомляє, що колишній адвокат звинуваченого у вбивстві Ґонґадзе Олексія Пукача схарактеризував нинішні дії слідчих поспішними і ретельно неспланованими. Він також звернувся до генпрокурора Віктора Пшонки і президента Віктора Януковича з пропозицією сформувати нову слідчу групу у цій справі.

Напередодні порушення справи проти Леоніда Кучми вперше публічно прокоментував і нинішній президент Віктор Янукович. Перебуваючи за кордоном, глава держави заперечив будь-який політичний підтекст в останніх подіях навколо розслідування. Він назвав цей процес цілком природнім і таким, що йде до завершення:

«Безумовно, Леоніду Даниловичу неприємно. Йому ніхто не позаздрить, але треба закінчувати врешті-решт колись… Треба колись вже жити, дати відповідь на це питання і його закінчити. Відповідь може дати тільки суд, тому що ми переконані: у правовій державі, яку ми будуємо, ніхто не має права будь-кого звинувачувати чи будь-кого засуджувати, поки не відбудеться суд», – сказав президент.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG