Спеціальні потреби

ООН: мешканці Маріуполя потерпають від голоду


Місцеві мешканці готують їжу на саморобному вогнищі внаслідок російської війни. Маріуполь, Україна. 5 квітня 2022 р. ФОТО: REUTERS/Олександр Єрмоченко
Місцеві мешканці готують їжу на саморобному вогнищі внаслідок російської війни. Маріуполь, Україна. 5 квітня 2022 р. ФОТО: REUTERS/Олександр Єрмоченко

За даними ООН, в Маріуполі понад 100 000 мирних мешканців страждають від нестачі їжі, води та відсутності опалення.

Голова Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН Девід Біслі заявив, що люди «вмирають з голоду» в обложеному російською армією Маріуполі.

"Це катастрофічна ситуація: люди помирають від голоду"
Девід Біслі, Голова Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН

За словами Девіда Біслі, ООН намагається доставити продовольство до районів України, охоплених бойовими діями, але «існує багато складнощів», оскільки кризова ситуація швидко розвивається. Він уточнив, що проблему ускладнює відсутність доступу до оточених районів, а також нестача робочої сили та палива, оскільки усі ресурси відправляють на воєнні потреби.

За даними ООН, в Маріуполі понад 100 000 мирних мешканців страждають від нестачі їжі, води та відсутності опалення. Російські сили, які контролюють підходи до міста, не допустили представників ВПП ООН, заявив Біслі. "Це катастрофічна ситуація: люди помирають від голоду", - сказав він.

Директор продовольчої програми також попередив про те, що глобальна нестача продовольства, викликана війною, може спричинити “масову міграцію, яка перевершить часи Другої світової війни”.

Нагадаємо, що Росія та Україна разом виробляють близько 30% світових запасів пшениці та експортують три чверті соняшникової олії. Половина зерна, яке ВПП закуповує для розповсюдження у всьому світі, надходило саме з України. За словами Біслі, близько 30 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт, не можуть відправити через війну. Він попередив, що ті українські фермери, які мають можливість сіяти, можуть зіткнутися з тим, що їхній урожай згниє на полях, якщо війна затягнеться і вони не зможуть зібрати і відвантажити його.

За словами Біслі, проблеми з доставкою змусили ВПП удвічі скоротити раціони для мільйонів людей, багато з яких знаходяться в Африці. Голова Всесвітньої продовольчої програми ООН не виключає необхідність подальших скорочень у майбутньому. «Люди помиратимуть з голоду», — додав він.

Гуманітарна криза в Україні, ймовірно, лише погіршиться у зв'язку з новими атаками з боку Росії, кажуть в ООН.

Російська облога Маріуполя продовжується на тлі спроб Москви об'єднати свої війська з анексованого Кримського півострова з військами, розміщеними на Донбасі.

Біслі також відвідав населені пункти під Києвом, зокрема місто Буча, кадри вбитих жителів якого вразили світову спільноту. Він заявив, що населені пункти були «цілком зруйновані бомбардуваннями», і назвав побачене з жахом , у який неможливо повірити.

Нагадаємо, раніше Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомила, що ріст цін на харчові продукти через війну в Україні, відчують майже в усьому світі.

Дивіться також: Розстрілювали людей, крали білизну, мешканці Андріївки про окупацію.

Розстрілювали людей, крали білизну, мешканці Андріївки про окупацію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:15 0:00

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG