Спеціальні потреби

У США повертається золота лихоманка


Економічна криза викликала зневіру інвесторів у цінних паперах, що призвело до рекордного стрибка цін на перевірене часом – золото. Тож чимало американців, як у старі часи золотої лихоманки, знову шукають щастя з киркою у руках. Цей дорогоцінний метал, можна знайти у кількох штатах Америки, один з яких Вірджинія. Щоправда, розбагатіти на пошуках золота у наш час, справа малоймовірна – вважає Тод Боншаєр, менеджер парку імені Монро у містечку Ґолдвейн, штат Вірджинія. У цьому містечку у XVIII-му столітті розташовувалась золота копальня. Історик за фахом, Тод розповідає відвідувачам про яскраву історію видобутку золота у цій місцевості та вчить методам його пошуку:

«Просто неймовірно, як багато людей прибуває сюди останнім часом, купляють обладнання та займаються пошуком. Особливо зараз, коли ціна за грам сягнула 60 доларів, активність відразу підскочила».

У 1782-му році Томас Джефферсон написав у своїх спогадах про Вірджинію, що золота лихоманка у цьому штаті почалась з того, як один чоловік знайшов золото у шматку кварцу біля містечка Фредеріксбург. На початку XIX-го століття у прилеглих районах було вже 19 золотих копалень. Втім, під час Другої світової було прийнято рішення їх закрити.

Золото зберігається у покладах кварцу, які простягаються уздовж східного узбережжя США. Шукачам золота доводиться перелопатити тисячі кілограмів кварцового каміння, щоб знайти кілька унцій дорогоцінного металу, який міститься у тріщинах породи.

Сучасні мисливці за золотом шукають дорогоцінний метал методом промивання піску. Роки дощів та снігу зруйнували кварцове каміння, а золото потрапило у місцеві водні потоки.

«Якщо потрусити лоток, більш легкі субстанції піднімаються на поверхню, а на дні залишаються більш важкі породи, на зразок золота, та так званого чорного піску, який має в основі залізну руду», – пояснює Тод Боншаєр.

Золото у 19 разів важче води. Більші за розміром та менш щільні матеріали відразу випливають, важкі ж породи залишаються. Промивання піску – заняття не з легких, втім для пенсіонера Білла Олівера це захоплююче хобі. Олівер – член Клубу шукачів золота Північної Вірджинії. Він каже, лише на останню зустріч клубу прийшли десять нових членів, всі у сподівання заробити готівку з останнім стрибком ціни на золото. Втім, каже Олівер, великі знахідки трапляються не часто:

«Ніколи не знаєш, коли знайдеш самородок. Можливо тобі пощастить. Нікому поки що не вдалося знайти злиток за останні десять років, втім вони тут є. Ми просто повинні уважніше шукати».

Щоправда, для Олівера пошуки золота – це перш за все гарна нагода побути на природі:

«Минуло року я знайшов золота доларів десь на 20. Так що для мене це не заробіток. Тут у Вірджинії спочатку треба витратити серйозні гроші на устаткування. Відтак ти довго повертаєш витрачені гроші. Хто заробляє гроші, так це ті, хто продає обладнання».

А більшість людей приваблює захоплююче відчуття полювання, як також мрія, що одного дня поталанить знайти справжній скарб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG