Спеціальні потреби

На VIP-кладовище у Вашингтоні пустили кіз на випас


На VIP кладовище у Вашингтоні пустили кіз
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

На VIP кладовище у Вашингтоні пустили кіз

На цвинтарі спочивають більше 200 конгресменів та членів їх родин та директор ФБР Едґар Гувер

Літо – пора бур’яну, якого нелегко позбутися. Спеціальні прилади не досконалі. Наймати людей дуже дорого. Хімікати загрожують довкіллю. Один з найпростіших способів, це доручити цю справу... козам. Вони із задоволенням, а головне, якісно поїдають небажані рослини.

У Сполучених Штатах вже давно набули популярності послуги так званих еко-кіз. Компанія, що пропонує такі послуги, існує навіть у районі американської столиці. Цими днями кози очищають від бур’яну територію історичного цвинтаря у центрі Вашингтона.

Кози прибули, щоб поїсти. І часу вони не гають, – каже Браян Нокс, власник компанії Еко-Ґоатс, у перекладі з англійської Еко-Кози:

«Вони їстимуть до опівночі, а потім прокинуться вже о третій ранку, аби продовжити трапезу».

Будинок дитинства Рейґана можуть знести
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
Історичний цвинтар Конгресу датується 1807 роком. І хоча він не має офіційного відношення до Конгресу, на ньому спочивають більше 200 конгресменів та членів їх родин, директор ФБР Едґар Гувер, композитор Джон-Філіп Суза і навіть цирковий актор, убитий тигром під час вистави.

Говорить доглядач цвинтаря Пол Вільямс:

«Ми привезли кіз, бо маємо проблеми у зоні насаджень, а не у зоні поховань. Проблема в тому, що лоза, яка густо обвиває місцеві дерева, в результаті ламає їх. А вони, в свою чергу, падають на надгробки».

Вільямс каже, що кози є більш екологічно дружньою альтернативою знищення лози, аніж технічні засоби чи хімікати.

«Гей, кози! Гайда сюди!» – кличе Браян.

Нокс має 60 кіз у своєму розпорядженні. Він каже:

Мініатюрний Вашингтон зробили із жолудів та лози
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00
Direct link
«Це просто ідеальне місце для кіз, де вони можуть їсти усе підряд. Я назвав би їх гербіцидами на ногах».

Тварини акуратно обмежені електричною огорожею від місць поховань. Пол Вільямс говорить, що окрім того, що кози так агресивно знищують усю рослинність, вони також привертають увагу відвідувачів до цієї історичної пам’ятки:

«Кози дійсно збільшили кількість відвідувачів. Ми думаємо організувати це як освітню програму для привернення уваги людей до цього прекрасного кладовища».

Ми привезли кіз, бо маємо проблеми у зоні насаджень, а не у зоні поховань. Проблема в тому, що лоза, яка густо обвиває місцеві дерева, в результаті ламає їх. А вони, в свою чергу, падають на надгробки.
Пол Вільямс
Галлі Гоу із синами Квентіном, Гаррісоном та Голлісом живуть неподалік. Вони прийшли, щоб подивитись як пасуться кози.

Галлі Гоу каже:

«Мені ніколи не доводилось чути про щось подібне. Але я гадаю, що це дуже хороший експеримент. Вони, й правда, знають що роблять».

Син Квентін Гоу також захоплений відвідинами цвинтаря:

«Мама розбудила мене вранці радісними криками: «Кози! Кози! Вона змусила нас прибігти сюди. І зізнаюсь, це, справді, круто!»

«Це чудово, що можна не використовувати хімікати, які забруднюють навколишнє середовище, а просто випасти тварин», – додає Гаррісон.

Бджоли заробляють для США 15 млрд на рік
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00
«Кози їдять всю траву підряд. Раніше я не знав чим вони харчуються, тому мені було особливо цікаво», – каже Голліс.

Екологічні кози очистили територію розміром у майже один гектар протягом тижня. Ці приручені дев’ять тисяч років тому тварини, вправно очистили територію цвинтаря, на якому спочиває понад 55 тисяч людей.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG