Спеціальні потреби

Акторка легендарного фільму «Титанік» померла у віці 100 років


Ґлорія Стюарт
Ґлорія Стюарт

На сотому році обірвалося життя американської зірки Голлівуда – Ґлорії Стюарт, яка була найстаршою акторкою, висунутою на здобуття найвищої нагороди Академії кіномистецтв.

Кар’єра Ґлорії Стюарт розпочалася у 1930-40-ві роки – у так званий золотий період Голлівуда. Глядачам вона запам’яталась своїми ролями у стрічках «Старий, темний дім» та «Чоловік-невидимка». Стюарт також була співзасновником гільдії кіноакторів США.

У 40-их роках після зіграних багатьох однотипних ролей дівчини-репортера чи дівчини-детектива, Стюарт тимчасово припинила свою акторську кар’єру і кілька наступних десятиліть працювала художником та декоратором. На великий екран Ґлорія повернулась лише у 1970-их.

Однак найбільшу славу акторці принесла роль у легендарній стрічці Джеймса Кемерона – «Титанік», яку вона зіграла у 86-річному віці. Стюарт зіграла головну героїню – 101-річну Роуз Калвер, яка вижила після краху корабля «Титанік» 1912-го року. За цю роль Ґлорію Стюарт висунули на премію Оскар у номінації «Найкраща другорядна акторка».

XS
SM
MD
LG