Спеціальні потреби

Гіперзвукова зброя росіян не мала великого впливу на хід війни в Україні - Пентагон


Ллойд Остін: Я б не сказав, що Путін, тому що він використовує гіперзвукову зброю, використає ядерну зброю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Ллойд Остін: Я б не сказав, що Путін, тому що він використовує гіперзвукову зброю, використає ядерну зброю. Відео

Пентагон детально аналізує кожне використання росіянами гіперзвукової зброї в Україні. І за оцінкою американських військових, кілька запусків таких ракет в Україні не мали значного впливу на хід війни, - про це заявив Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час розгляду оборонного бюджету у Комітеті з асигнувань Палати представників США.

“Росіяни кілька разів запускали гіперзвукові ракети. Очевидно, визначальною характеристикою цих ракет є їхня швидкість. Ми детально проаналізували кожен їхній запуск, який вони зробили. Ці специфічні деталі можемо обговорити на закритому слуханні. Але крім швидкості цієї зброї, з точки зору її впливу на певну ціль, ми не бачимо дійсно значущого ефекту, який б вплинув на хід війни, враховуючи використання невеликої кількості гіперзвукової зброї, які застосовували росіяни”, - сказав Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Генерал Міллі також додав, що росіяни вперше застосували цей вид зброї в бойових умовах.

“Наскільки мені відомо, це вперше, коли росіяни використовували гіперзвукові ракети у ситуації бою”, - зазначив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Міністр оборони США Ллойд Остін на слуханнях додав, що за оцінкою Пентагону, використання росіянами гіперзвукової зброї в Україні не значить, що Кремль готовий до ядерного удару.

“Я б не сказав, що тому, що Путін використовує гіперзвукову зброю, це може підштовхнути його до використання ядерної зброї. Він використовував гіперзвукову зброю кілька тижнів тому. Думаю, він намагається створити певний ефект, використовуючи цю зброю”, - зазначив Ллойд Остін, міністр оборони США.

“Як ви вже казали, вона рухається з великою швидкістю, її дуже важко збити. Але це не змінює хід війни. У нього (в Путіна) є вибір, він може розпочати кібер-атаки, він може застосувати хімічну зброю, речі, до яких зараз всі приглядаються, чи піде він на ці рішення, але я не думаю, що це його підштовхне використати ядерну зброю”, - додав глава Пентагону.

У березні Голос Америки повідомляв, що Росія вдалась до використання гіперзвукової зброї в Україні, зокрема, мовилось про авіаційний ракетний комплекс "Кінжал" з гіперзвуковими аеробалістичними ракетами.

Президент США Джо Байден: "Ми перебуваємо у переломному моменті історії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG