Спеціальні потреби

В Україні відзначили річницю початку війни


Німецький літак над європейським містом
Німецький літак над європейським містом

Попри застереження правоохоронних органів, відзначення сімдесятої річниці нападу Німеччини на СРСР в Україні відбулося без конфліктів. Найбільше можливого потистояння побоювалися у Львові. Там напередодні суд заборонив проводити будь-які крім офіційних масові акції присвячені річниці початку війни. Декілька радикальних проросійських організацій з південних областей України заявляли про наміри, всупереч забороні, приїхати до Львова, щоб підняти там червоні прапори. Однак, як повідомляють правоохоронці, жодних непроханих гостей у місті не було.

Центральною подією офіційного відзначення річниці війни стало перепоховання загиблих у 1941 році червоноармійців на Київщині. Під час заходу президент України Віктор Янукович звернувся із закликом до єднання:

«Ми згадуємо минуле. Але думаємо про сьогодення і завтрашній день. Пам’ять про війну та її жертв не розділяє, а об’єднує наше суспільство. Будемо гідні пам’яті наших дідів, зробимо так, щоб вони пишалися успіхами своїх дітей, онуків і правнуків».

Проте різні політичні сили традиційно про єдність говорять на різних майданах. Понад три тисячі громадян взяли участь у організованій партією «Фронт змін» молитві пам’яті за загиблими в Другій світовій війні. На столичній Михайлівській площі до вірних звернулися священики різних українських церков. Організатори мітингу запросили людей прийти на майдан без партійних прапорів і символіки. Предстоятелі релігійних громад закликали ворогуючі табори до примирення та прощення, яке приведе до єдності українського суспільства. У «Фронті змін» повідомляють про такі ж заходи в інших регіонах країни.

Ліві сили у столиці поклали квіти до Монументу слави. В багатьох населених пунктах країни прихильники Компартії провели мітинги-реківєми за загиблими у війні. Активісти праворадикальної партії «Свобода» в низці міст Західної України провели акції з вшанування жертв репресій радянської влади. У Львові в них взяли участь представники місцевих органів самоврядування та депутати рад. Багато людей принесли портрети своїх рідних, розстріляних на початку війни військами НКВС.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG