Спеціальні потреби

Прокурор: є очевидний доказ, що Дем’янюк служив вартовим у таборі смерті


Іван Дем’янюк перед німецьким судом
Іван Дем’янюк перед німецьким судом

Німецький прокурор Ганс-Йоахім Луц заявив, що є очевидний доказ того, що колишній робітник американської автоіндустрії під час Другої світової війни служив вартовим у нацистському таборі смерті. Луц виступив із заключним словом у вівторок під час судової справи 90-річного Івана Дем’янюка в Мюнхені.

Прокуратура звинуватила народженого в Україні Дем’янюка в тому, що він брав участь у вбивстві понад 28000 людей, коли служив вартовим у нацистському таборі смерті в Собіборі.

Судовий процес Дем’янюка розпочався у листопаді 2009 року після видачі його Сполученими Штатами.

Підсудний заперечує звинувачення і твердить, що він був солдатом Червоної армії і під час війни дістався до німецького полону.

Минулого місяця Дем’янюк погрожував, що розпочне голодування протесту і вимагав від суду дозволити йому представити документи радянського КДБ, які, за його твердженням, були б доказом, що він невинен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG