Спеціальні потреби

Те, що відбувається за столом переговорів, залежить від подій на полі бою - Столтенберґ


Генеральний секретар НАТО поспілкувався з пресою перед засіданням міністрів Альянсу наступного тижня, 25 листопада 2022 року (AP Foto/Olivier Matthys)
Генеральний секретар НАТО поспілкувався з пресою перед засіданням міністрів Альянсу наступного тижня, 25 листопада 2022 року (AP Foto/Olivier Matthys)

НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ під час прес-конференції в п'ятницю.

"Ми не відступимо, - додав посадовець. - В інтересах нашої безпеки підтримувати Україну".

"Якщо агресор виграє, тривалого миру не буде", - заявив він і зауважив, що "більшість воєн завершується перемовинами, але те, що відбувається за столом переговорів, залежить від подій на полі бою".

Під час прес-конференції Столтенберґ окреслив основні питання, які міністри країн Альянсу планують обговорити з Україною наступного тижня на зутрічі в Бухаресті. Серед них - збільшення допомоги Україні в рамках Всеохопного пакету допомоги НАТО, що включає поставки палива, ліків, зимового обладнання, глушники для сигналів дронів.

Столтенберґ також прокоментував ідею Польщі передати німецькі системи протиповітряного захисту "Патріот" Україні. Він вказав, що рішення про таку передачу приймається країною.

"Путін зазнає поразки в Україні і відповідає з більшою жорстокістю", - зауважив Столтенберґ, вказуючи на обстріли Росією української інфраструктури, що стало "страхітливим початком зими для українців". Водночас, генсек відзначив те, що війна показала небезпеку залежності Європи від російського газу.

Україну в Бухаресті на зустрічі 29-30 листопада представлятиме міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомили в НАТО.

Крім України, на засіданні НАТО також будуть присутні міністри Грузії, Молдови та Боснії і Герцеговини, які, за словами Столтенберґа, "зікнулись з тиском Росії в багатьох аспектах".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG