Спеціальні потреби

Правозахисники: звільнення затриманих – важливе для мирного процесу в Сирії


Спеціальний посланник ООН з питань Сирії Стеффан де Містура на пре-конференції у Сирії

Активісти сирійської опозиції закликають Організацію Об’єднаних Націй та міжнародну громадськість чинити тиск для звільнення багатьох тисяч ув’язненних осіб, що, за їх словами, важливе для відновлення завмираючого мирного процесу. Група активістів мала зустріч у Женеві із спеціальним посланником ООН Стеффаном де Містурою.

Це не вперше, що представники сирійської опозиції порушили це питання. Представник Верховного переговорного комітету сирійської опозиції Халед Ходжа заявив «Голосу Америки», що звільнення затриманих осіб у Сирії надзвичайно важливе для створення довір’я у мирному процесі. Він сказав, що резолюція в цьому питанні покращала б атмосферу за столом переговорів.

Неурядова організація Syrian Network for Human Rights заявила, що вона зареєструвала понад 110 тисяч затриманих осіб. За її словами, більшість – 91 тисяча із них, включно з 2 700 дітей і майже 5 700 жінок – затримані урядом президента Башара аль-Асада.

Понад 11 тисяч інших перебувають під контролем екстремістів «Ісламської держави», опозиційних сил, курдів і Фронту аль-Нустра. З цього числа 75% вважаються такими, зникнення яких пов’язане з насильством, тому що суперницькі угруповання заперечують, що вони їх утримують.

Засповник організації Syrian Network for Human Rights Фадель Абдуль Гані каже, що на їх думку двічі більше людей загинуло або зникло безвісти. Він каже, що працівники організації і добровольці на місці реєструють прізвища та інші важливі дані, отримані від родин і друзів.

Дивіться також: Гілларі Клінтон про поновлення справи проти неї: ФБР не змінить висновок

Гілларі Клінтон про поновлення справи проти неї: ФБР не змінить висновок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

XS
SM
MD
LG