Спеціальні потреби

Генсек ООН відвідає Україну цього тижня


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, 12 серпня 2022 року. (Жон Геон-К'юн/Pool Photo via AP)
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, 12 серпня 2022 року. (Жон Геон-К'юн/Pool Photo via AP)

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відвідає Україну наприкінці цього тижня, повідомив речник посадовця Стефан Дюжаррік.

Візит відбудеться на запрошення українського президента Володимира Зеленського. Гутерріш в четвер відвідає Львів, де планує провести зустріч з Зеленським та президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

В п'ятницю посадовець планує прибути до Одеси і відвідати порт, звідки відправляється українське зерно. Також Гутерріш в суботу відвідає Туреччину і огляне роботу Спільного координаційного центру в Стамбулі, до якого входять представники ООН, Туреччини, України та Росії і який опікується питанням вивозу зерна та продуктів харчування з українських портів на Чорному морі.

Як повідомляв Голос Америки, у вівторок Спільний координаційний центр оприлюднив дані роботи гуманітарного коридору через Чорне море.

З 1 по 15 серпня, згідно з даними центру, було проведено 36 проходжень кораблів через гуманітарний коридор.

21 корабель вийшов з портів за цей час, включаючи 11 - з Одеси, 6 - з Чорноморська та 4 - порту Південний. Кораблі вивезли 563 317 тонн зерна та продовольства з українських портів.

У вівторок з Одеси відправилось перше судно із зерном для Африки. В СКЦ відзначили поставку 23 000 тонн зерна до Ефіопії.

В Мінагрополітики України наголосили на тому, що Україна відігравала провідну роль в постачанні за продовольчою програмою ООН і зауважили, що за підсумками останніх років Україна утримувала лідерство у рамках Всесвітньо продовольчої програми (ВПП) з постачання продовольства для гуманітарних операцій. Загалом у 2021-му Україна направила 20% продовольства з програм ООН. Частка України була більшою, а ніж Туреччини та Росії разом, йдеться в повідомленні українського відомства.

"Відкриття портів Чорного моря - найбільш важлива річ, яку ми можемо зробити, щоб допомогти голодуючим у світі, - заявив директор Всесвітьної продовольчої програми Девід Бізлі. - Потрібно буде більше ніж поставки з України, щоб зупинити голод у світі, але повернення українського зерна на світові ринки дає нам шанс зупинити світову продовольчу кризу від подальшого загострення".

Ефіопія, як пише АР, разом із сусідніми Сомалі та Кенією потерпає від найбільшої посухи за чотири десятиліття на Африканському Розі. Цього року тисячі людей у регіоні померли від голоду чи хвороб. Прогнози на найближчі тижні вказують на те, що вперше п’ятий поспіль сезон дощів не відбудеться. Вимерла велика кількість худоби, яка є основою багатства та продовольчої безпеки багатьох сімей.

Загалом, вантажі вивезені через гуманітарний коридор в Чорному морі включають 451 481 тонн кукурудзи, 50 300 тонн соняшника, 41 622 тонн пшениці, та інше, повідомили в СЦК.

26% вантажів, за попередніми даними, прямували до Туреччини, 22% - до Ірану, 22% - Кореї, 8% - до Китаю, тощо.

Спільний центр провів 27 інспекцій кораблів. Поки всі з них були успішними, повідомляє СКЦ.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG