Спеціальні потреби

"Ми всі повинні працювати разом, щоб захистити недоторканність міжнародних вод" - генерал-лейтенант ЦРУ про зернову угоду


Вантажне судно Asl Tia, що перевозить українське зерно, пливе Босфором до Мармурового моря, Стамбул, 2 листопада 2022 року. (Photo by Ozan KOSE/AFP)
Вантажне судно Asl Tia, що перевозить українське зерно, пливе Босфором до Мармурового моря, Стамбул, 2 листопада 2022 року. (Photo by Ozan KOSE/AFP)

Світова економіка та глобальна безпека залежать від здатності та права кожної окремої країни здійснювати навігацію в міжнародних водах. І кожна країна страждає, коли будь-яка інша країна будь-де позбавлена свободи мореплавства. Про це заявив генерал-лейтенант ВПС США, заступник директора з військових питань Центрального розвідувального управління Джон Деніел Кейн, виступаючи на церемонії відзначення 30 років Державної програми партнерства Національної гвардії США.

"Ми щойно чули сьогодні вранці, що Путін знову припинив зернову угоду чи заговорив про це. Кожна країна страждає, коли будь-яка країна будь-де позбавлена свободи мореплавства", - сказав генерал-лейтенант.

Він зазначив, що "переваги міжнародного порядку, заснованого на правилах, не обмежуються лише суходолом".

"Світова економіка та наша спільна безпека вже давно залежать від здатності та права кожної окремої країни здійснювати навігацію в міжнародних водах. Свобода морів завжди була і буде наріжним каменем нашого спільного глобального процвітання. Ми всі повинні працювати разом, щоб захистити недоторканність міжнародних вод від Ормузької протоки до Малаккської протоки та до Тайванської протоки. Якщо ми цього не зробимо, ми ризикуємо розпадом глобальних каналів постачання, транспортних коридорів, і багатьом із нас може бути відмовлено в доступі до продовольства та енергетичних ресурсів", - сказав Кейн.

Генерал-лейтенант додав, що неспровоковане вторгнення Росії в Україну є "безпрецедентним викликом глобальній безпеці", якому немає виправдання.

"Як гвардієць я особливо пишаюся, що Національна гвардія відіграла роль у підготовці України до захисту від російської агресії. І ті постійні зусилля, які гвардійці продемонстрували, підтримуючи бойові дії в Україні, будь то Каліфорнія чи Вермонт, інші підтримка та партнерство протягом понад 500 днів конфлікту є надзвичайною", - зазначив Джон Кейн.

Генерал США наголосив, що війна Росії проти України вже має глибокі наслідки для всього світу.

"Саме зараз українські сестри та брати виборюють свою свободу. Але навіть для країн, які не беруть участі в конфлікті, спроба Росії підірвати заснований на правилах міжнародний порядок має глибокі наслідки. Ціни на продовольство та енергію в усьому світі стрімко зросли. Жорстока військова тактика Росії призвела до переміщення мільйонів українських мирних жителів, коштувала тисяч невинних життів, а також мільярдів і мільярдів доларів міжнародної допомоги", - сказав Кейн.

Рішення Росії призупинити участь в Чорноморській зерновій угоді "поглибить продовольчу небезпеку та завдасть шкоди мільйонам уразливих людей у всьому світі", заявили в Білому домі.

Генсек ООН Антоніу Гутерріш також заявив, що "глибоко шкодує" про рішення Кремля "припинити реалізацію Чорноморської ініціативи, включаючи скасування російських гарантій безпеки судноплавства в північно-західній частині Чорного моря".

"Чорноморська ініціатива - разом із Меморандумом про взаєморозуміння щодо сприяння експорту російських продуктів харчування та добрив - стала рятівним кругом для глобальної продовольчої безпеки та маяком надії в неспокійному світі", - йдеться у заяві.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG