Спеціальні потреби

Ґбаґбо не став слухати звинувачення Міжнародного кримінального суду


Будівля Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Будівля Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

У понеділок перед судом вперше постав колишній президент Кот-д’Івуару Лоран Ґбаґбо, якого обвинувачують у злочинах проти людства, що мали місце в країні після торішніх президентських виборів. Йдеться про вбивства, зґвалтування та переслідування людей.

Ґбаґбо є першим колишнім президентом, який постає перед заснованим в 2002 році Міжнародним кримінальним судом. У понеділок у ході слухань підсудному зачитали його права, втім він відмовився слухати пункти обвинувачення на свою адресу.

В ході слухань, які тривали 20 хвилин, колишній президент відповідав на запитання суддів та розповів про свій арешт і доправку до суду.

Він заявив, що був заарештуваний у президентській резиденції у Абіджані французькими військовими, які пізніше передали його до рук представників діючого президента Кот-д’Івуару Алассана Уаттари.

Він також заявив, що перед переведенням до Гааги без попередження було проведено судове засідання, до якого захист Ґбаґбо був не готовий.

Між тим головний прокурор Міжнародного кримінального суду заявив, що Ґбаґбо посередньо винен у вбивствах, зґвалтуваннях та інших злочинах, скоєних після президентських виборів восени 2010 року.

Майже 3 тисячі осіб було вбито та більше мільйона були вимушені залишити свої домівки після того, як Ґбаґбо відмовився передавати владу Алассану Уаттарі, який переміг його у листопаді 2010 року.

XS
SM
MD
LG