Спеціальні потреби

Легалізація одностатевих шлюбів у Нью-Йорку викликала хвилю дискусій


В американському суспільстві знову розгорнулась дискусія навколо одностатевих шлюбів. 24 липня вступить у дію закон, який дозволяє одружуватися геям у Нью-Йорку. На сьогодні шість американських штатів та столиця Вашингтон легалізували шлюби людей нетрадиційної орієнтації. Прихильники вважають великою перемогою прийняття відповідного закону в Нью-Йорку, адже це один з найбільш заселених штатів, в якому мешкає понад 19 мільйонів людей. Опоненти ж обіцяють зробити усе можливе для скасування документа. Обидві сторони мають прямо протилежні погляди щодо самої суті родинного союзу.

Чотирирічного Ієна усиновили відразу після народження Ден Ґалагер та Пітер Шірер. Чоловіки живуть разом вже 14 років. Вони по-своєму розуміють поняття шлюбу.

«Для мене шлюб це спосіб показати іншим наскільки віддані двоє людей один одному. Одружуючись, пара показує свої почуття один до одного», – зазначає Ден Ґалагер.

Прийняття закону про право гомосексуалістів одружуватись у штаті Нью-Йорк, представники сексуальних меншин відзначили спонтанними масовими гуляннями. Чимало негайно запланували скористатися щойно отриманим правом.

Однак, одностатеві шлюби мають чимало опонентів, насамперед серед релігійних груп, які вже пообіцяли зібрати 20 мільйонів доларів на кампанію скасування закону. Кіран Герінґтон – речник бруклінської єпархії католицької церкви США. Позиція церкви каже він, шлюб – покликаний продовжувати людський рід і уряд повинен сприяти цьому. Кіран переконаний, що, дозволяючи одружуватися гомосексуалістам, уряд порушує цей процес:

«Уряд повинен перейматися продовженням роду, створенням умов для народження і виховання дітей у нормальних родинах. Це роль уряду, оскільки від цього він тільки виграє і саме тому наділяє привілеями подружні пари».

Ден Ґалагер та Пітер Шірер кажуть, що роблять усе можливе, аби створити стабільні умови для Ієна. Чоловіки вважають, що подібні до них пари заслуговують на спільне медичне страхування, спадкоємні та інші права, які мають гетеросексуальні подружжя.

Пітер Шірер не погоджується, що право одружуватися повинно залежати від можливості народжувати дітей:

«Можливість носити обручку на роботі, де люди знають, що я гей, змінює їх розуміння, що насправді означає бути гомосексуальною парою. Я думаю, це може сприяти толерантності та розвитку громадянського суспільства».

Священики католицької церкви Нью-Йорка кажуть, що завжди з повагою та любов’ю ставляться до людей нетрадиційної сексуальної орієнтації. Однак, право одружуватися для геїв, означає подальшу ерозію інституту шлюбу. Герінґтон називає помилкою рішення влади штату Нью-Йорк:

«Я думаю, ми та уряд повинні мати і дотримуватися стандарту шлюбу, а вже потім робити поправки на якісь особливі обставини».

Нещодавно президент Барак Обама завітав на прийняття з приводу відзначення місяця людей нетрадиційної орієнтації. Однак, сам президент, принаймні публічно, підтримує лише одностатеві цивільні подружжя, а не шлюби. Відкрита підтримка таких шлюбів може коштувати йому чимало голосів під час виборів. Щоправда, загалом ставлення американців до одностатевих шлюбів змінюється. Згідно з результатами останніх опитувань, 53% мешканців США не проти офіційних шлюбів геїв.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG