Спеціальні потреби

Ґейтс закликає НАТО не залишати Афганістану


Наради міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі
Наради міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі

Міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Ґейтс застерігає союзників з НАТО від передчасного виведення своїх військ з Афганістану, кажучи, що такий крок може наразити на небезпеку поступ, досягнутий у боротьбі з угрупованням Талібан.

Ґейтс сказав у п’ятницю міністрам оборони країн НАТО, що «надто багато говориться про залишення Афганістану і не досить про те, щоб відповідно виконати завдання». Він зробив цю заяву за закритими дверима в Брюсселі представникам понад 45 країн, які надіслали свої війська до Афганістану.

Минулий рік приніс найбільше жертв міжнародним військам в Афганістані з часу вторгнення туди американських сил у 2001 році.

Міністр Ґейтс закликав членів НАТО, щоб вони були відважними і терпеливими та ставили опір політичному тиску, щоб вивести свої війська надто квапливо після місяця липня, коли перші коаліційні почнуть залишати країну і передавати відповідальність за втримання безпеки афганським збройним силам.

Міністр оборони попередив членів альянсу, що хоча збільшення кількості американських і коаліційних сил довело торік до «незаперечного поступу», екстремісти здатні швидко відновлювати свої сили.

XS
SM
MD
LG