Спеціальні потреби

ЄС хоче замінити російський газ нігерійським


Фото: труби "Північного потоку 1", Любмин, Німеччина, березень 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске
Фото: труби "Північного потоку 1", Любмин, Німеччина, березень 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске

23 липня (Reuters) - Європейський Союз хоче залучити додаткові поставки газу з Нігерії, оскільки блок готується до потенційного скорочення поставок з Росії, заявив у суботу Метью Болдуін, заступник генерального директора департаменту енергетики Європейської комісії.

Болдуін виступав у Нігерії, де цього тижня він провів зустрічі з офіційними особами найбільшого виробника нафти в Африці.

Йому сказали, що Нігерія покращує безпеку в дельті Нігеру та планує знову відкрити Транснігерський трубопровід після серпня, що дасть змогу збільшити експорт газу до Європи.

ЄС імпортує 14% загальних поставок зрідженого припродного газу з Нігерії, і існує можливість подвоїти їх, сказав Болдуін Reuters телефоном.

Видобутку нафти та газу в Нігерії заважають крадіжки та вандалізм на трубопроводах, через що термінал виробника газу Nigeria LNG Ltd на острові Бонні працює на 60% потужності.

«Якщо ми зможемо перевищити 80%, на той момент може бути додатковий СПГ, який може бути доступним для спотових вантажів, які надходять до Європи», — сказав Болдуін.

"Вони (нігерійські чиновники) сказали нам: "Приходьте і поговоріть з нами знову наприкінці серпня, тому що ми вважаємо, що можемо досягти реального прогресу в цьому".

Nigeria NLG належить державній нафтовій компанії NNPC Ltd, Shell, TotalEnergies і Eni.

Європейська комісія заявила в середу, що країни-члени ЄС повинні скоротити споживання газу на 15% із серпня по березень. Ціль спочатку буде добровільною, але стане обов’язковою, якщо Комісія оголосить надзвичайний стан.

Минулого року Нігерія експортувала 23 мільярди кубометрів (млрд) газу до ЄС, але ця цифра з роками зменшується. У 2018 році блок купив 36 млрд кубометрів зрідженого газу у Нігерії, сказав Болдуін.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG