Спеціальні потреби

Американські міста-привиди борються за виживання


Глобалізація і стрімкий розвиток технологій мають чимало переваг. Утім є багато негативів, які призвели до того, що колись процвітаючі промислові міста Америки втратили тисячі робочих місць і перетворились на міста-привиди. Так, сталося з містом Ґері, що у штаті Індіана, де знаходиться найбільший в Америці центр чорної металургії. Місто назване на честь Елберта Ґері – бізнесмена і юриста, засновника корпорації сталеливарної індустрії. Цікаво, що саме у цьому місті народився ніхто інших, як король поп-музики Майкл Джексон.

У багатьох районах цього містечка, час ніби зупинився. Залишки минулого процвітання тепер є прикладом повного занепаду. Розташований тут сталеливарний завод був свого часу основою міста. На нього працювало все місцеве населення. Сьогодні, завдяки новітнім технологіям, завод виробляє більше сталі, ніж будь-коли раніше, але з набагато меншою кількістю працівників.

На заводі тепер працює шість тисяч людей. У 60-их роках там працювало близько 35 тисяч осіб, – розповідає Джил Рітчі – директор відділу зв’язків з громадськістю у сталеливарній корпорації США.

«Це були часи, коли багато речей робилося вручну. На заводі була навіть власна ковальня. Як бачите, ми пройшли великий шлях з тих днів», – зазначає Рітчі.

Модернізація сталеливарної промисловості призвела до масових скорочень і виїзду людей. У 1970-му році населення становило понад 175 тисяч людей. У 2010-му, як показує найновіший перепис, налічується трохи більше 80 тисяч. У США скорочення населення автоматично означає зменшення надходжень федеральних субсидій. У 2000-му мер міста уже намагався оспорити дані перепису, але безрезультатно.

Більше чверті людей у місті живуть у бідності, що у два рази більше середніх показників по країні. Усе ж люди не втрачають надію одного дня знову зажити у достатку.

«Коли в місті є лише один вид промисловості. Це вас годує, але це ж вас і вбиває. У нашу випадку, це сталь», – зазначає Керен Фріман-Вільсон, кандидат від демократів на посаду мера міста.

Не маючи сильної опозиції від республіканців, Керен ймовірно стане першою-жінкою мером містечка на виборах у листопаді. Вона сподівається використати географічне розташування міста для створення нових місць праці:

«Ми знаходимося посередині чотирьох головних автошляхів. Ми посередині трьох міжнародних залізничних сполучень. Ми біля одного з найбільших Великих озер. У нас є аеропорт. Усі ці фактори можуть перетворити Ґері на транспортну Мекку Середнього Заходу. І ми зможемо успішно конкурувати з Чикаго, яке зараз дуже перевантажене».

У травні в містечку відбулося закладення першого каменя під будівництво філіалу Чиказького міжнародного аеропорту. Влада сподівається, що проект, вартістю у 153 мільйони доларів, заохотить авіаперевізників користуватися новим, менш завантаженим летовищем.

Також існує ідея спорудити у місті музей на честь його найвідомішого мешканця – Майкла Джексона. Будівництво, вартістю у 300 мільйонів доларів, може швидко окупитися за рахунок напливу шанувальників таланту короля поп-музики. Однак про цей план мерія міста може лише мріяти. Через відсутність інвесторів, проект навряд чи буде втілений у життя, найближчим часом.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG