Спеціальні потреби

Європейська криза буде головним питанням саміту Великої двадцятки у Франції


У четвер до Франції з’їдуться лідери країн Великої двадцятки обговорити шляхи уникнення чергової глобальної економічної кризи. Напередодні, керівники країн-членів Європейського Союзу провели позачергову нараду, на якій прийняли план виходу з кризи зони євровалюти. Домовленість країн ЄС, на думку експертів, стане одним з головних питань яке обговорять учасники саміту у Франції. Адже від успішного втілення плану порятунку євровалюти, залежить стан світової економіки.

Зустріч лідерів індустріальних країн та провідних фінансових інституцій відбудеться у Каннах, всесвітньо відомому курорті. 12 тисяч французьких поліцейських за підтримки спеціальних загонів безпеки та вертольотів охоронятимуть учасників саміту від протестів, які зазвичай супроводжують такі заходи. На думку експерта Лондонської школи економіки Стефані Рикард, не уникнути напруження і за лаштунками самого з’їзду:

«Це нагода для учасників Великої двадцятки висловити свою думку щодо кризи єврозони. Я думаю за дверима саміту, буде дуже відверта і складна розмова щодо конкретних деталей плану виходу з кризи. Як то, звідки брати гроші для стабілізаційного фонду? Як конкретно повинен працювати план? Чи допоможе це вгамувати кризу в єврозоні? Звичайно, публічно, вони будуть висловлюватись дуже обережно і говоритимуть, що діють спільно. Вони будуть випромінювати оптимізм наскільки це можливо, аби не поховати домовленість про вихід з кризи єврозони».

Головним засобом боротьби з поширенням кризи в країнах єврозони, лідери ЄС обрали збільшення фонду порятунку. Гроші для фонду вони шукають на Сході, зокрема в Китаї.

«Від саміту Великої двадцятки ми очікуємо конкретних зобов’язань та озвучення конкретних сум від цих країн, це б дало чіткий сигнал, що вони дадуть гроші для підтримки єврозони. Саме цього очікують світові ринки», – каже економіст Інвестиційного банку Тобаяс Блатнер.

Після ейфорії навколо домовленості лідерів Євросоюзу про вихід з кризи, ринки тепер чекають на деталі щодо її фінансування. У разі якщо на саміті у Каннах лідери Великої двадцятки не знайдуть гроші на реалізацію плану, ринки можуть відреагувати черговим обвалом, попереджають експерти.

XS
SM
MD
LG