Спеціальні потреби

Подолання кризи у Європі обговорять на саміті Великої двадцятки


Кілька країн Європейського Союзу потребують негайної допомоги. Уряди економічно стабільних Франції та Німеччини намагаються врятувати ЄС від колапсу, вливаючи мільярди євро в його економіку. Однак, на погляд багатьох експертів, робиться не достатньо.

Так, керівництво нещодавно врятованого франко-бельгійського банку звинувачує лідерів Євросоюзу у нездатності запроваджувати відповідні запобіжні заходи вчасно – адже перші ознаки проблем у банківській системі з’явились ще рік тому. Колишній посадовець Європейської Комісії Маріо Монті вважає кроки урядовців ЄС до того ж не достатньо масштабними:

«Ми повинні швидше діяти, але бути більш терплячими, чекаючи на результати. Урядовці повинні приймати виважені рішення як лідери Європи, а не як лідери лише своїх держав».

Лідери країн ЄС вдаються до відповідних кроків, реагуючи на проблеми, які виникають, замість того аби запобігти їм заздалегідь, переконано чимало економістів. До критиків дій урядовців Європейського Союзу належить Золт Дарвас, економіст аналітичного центру Брюгель у Брюсселі:

«Уряди завжди намагаються якось відреагувати на економічну кризу. Але головна проблема Європи в тому, що її лідери вирішують нагальні проблеми і завжди відкладають більш серйозні проблеми та важливі заходи на потім».

На погляд експерта, навіть за найкращого сценарію, потрібно кілька років, аби економіка певних країн Європи почала знову зростати. Європа, переконаний Золт, може відносно спокійно пережити цей період, але лише за умови, якщо фінансові ринки не буде лихоманити, а уряди створять умови для розвитку бізнесу.

Голова організації Бізнес-Європа Філіп Де Бак погоджується. Підприємці, каже він, готові розвивати економіку, але чекають на рішучі кроки урядовців ЄС:

«Урядовці працюють і ми підтримуємо їх, але вони повинні закінчити дискутувати і запровадити відповідні заходи негайно, аби бізнес міг розвиватися швидше ніж зараз».

Нагода вдатися до рішучих кроків у європейських лідерів з’явиться вже на початку листопада. Саме тоді запланований з’їзд країн Великої двадцятки. Існує надія, що до саміту буде підготовлено детальній план виходу з економічної кризи.

XS
SM
MD
LG