Спеціальні потреби

Тренер з американського футболу Дітка, який має українське походження, розкритикував учасників руху проти расової нерівності


Відомий у США тренер з американського футболу (NFL), що має українське коріння, Майкл Дітка рішуче розкритикував спортсменів, які стають на одне коліно під час виконання гімну США перед грою - на знак підтримки руху проти расової нерівності.

Іще з 2016 року футболіст Колін Каперник першим популяризував акцію протесту проти соціальної несправедливості під час виконання державного гімну.

Каперник та натхненні його прикладом інші атлети стають на одне коліно під час виконання державного гімну - так вони протестують проти расової несправедливості у США, порушень прав чорношкірих американців поліцією тощо.

Скандал у США за участю професійних спортсменів та Дональда Трампа. Відео

Скандал у США за участю професійних спортсменів та Дональда Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Тоді Каперник характеризував випадки вбивства поліцейськими представників меншин за суперечливих обставин "лінчуванням" та одягав шкарпетки на яких були зображені поліцейські в образі свиней.

Але критики руху відзначають, що виконання гімну перед футбольними матчами є патріотичною традицією у США та даниною поваги американським військовослубовцям, військовим ветеранам.

Із кінця травня акції проти расової нерівності після вбивства афроамериканця поліцейськими під час затримання у Міннесоті набули масового характеру у низці міст США.

Коментуючи дії атлетів, які стають на коліно під час виконання гімну, Дітко заявив: "Якщо ви не поважаєте наш державний гімн, забирайтесь з нащої країни. Я так почуваюсь. Я старомодний".

80-річний Дітка (справжнє прізвище Дичко) - відомий гравець, тренер і коментатор, разом зі своєю командою "Чиказькі ведмеді" тричі ставав володарем чемпіонства Super Bowl, ще один раз - як тренер команди.

Він та ще троє спортсменів - єдині футболісти, що перемагали Super Bowl як гравці та як тренери.

Дивіться також: Чому у США від вірусу насправді найбільше страждає народ племені Навахо. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

XS
SM
MD
LG