Спеціальні потреби

У США мусульманські сатирики борються з екстремізмом за допомогою сміху


Комедійні шоу наберають популярності серед мусульманської громади США
Комедійні шоу наберають популярності серед мусульманської громади США

У Сполучених Штатах популярності набувають мусульмани-сатирики, які висміюють як погляди радикалів, так і стереотипи щодо всіх мусульман, що існують в американському суспільстві.

Комедійне «Шоу фанатиків» – майданчик для тих, хто влучно жартує над стереотипами про мусульман. Учасники шоу, що проходить у передмісті Вашингтона – Арлінгтоні – переважно комедіанти мусульманської віри. Аудиторія також мусульманська, вони сміються над жартами про себе.

«Тільки тому, що мене звати Ахмед Ахмед, мені тепер не дозволяють оперувати навіть повітряним змієм», – розважає публіку комедіант Ахмед.

Народжений у Єгипті Ахмед – один з найбільш відомих комедіантів мусульманського походження. Кілька років тому він з іншими комедіантами-мусульманами гастролювали країнами Близького Сходу з програмою «Вісь зла». Виступав він свого часу разом і з рабином:

«Коли щось смішне, треба сміятися. Якщо примусити людей сміятися від серця, важко ненавидіти когось, з ким ви смієтесь. Так говорив мій старий друг рабин-комедіант Боб Алпер».

Команда «Шоу фанатиків» каже, що сміх не бачить культурної різниці. Директор шоу – американка афганського походження Саміра Аташ пояснює, чому серед учасників програми є і представники інших віросповідань:

«Ми створюємо легку атмосферу. Ми збираємо різних комедіантів та разом сміємося над нашими культурними розбіжностями, замість того, щоб сперечатися через них».

Гуморист Сикх Пол Синг погоджується:

«У світі стільки неспокою. Люди вбивають один одного, ненавидять один одного через релігію. Якщо нам вдається замість того сміятися над цими розбіжностями, це руйнує всі бар'єри. Стає легше сприймати інших людей».

Глядачі, як от Лайла Мохібер, кажуть, що жарти над стереотипами полегшують повсякденне життя:

«Нам всім треба сприймати світ не так серйозно. Якщо занадто у все заглиблюватись і до всього ставитись дуже серйозно, ми постійно будемо сперечатися і ніколи по-справжньому не зрозуміємо один одного».

А перед тим, як приїхати у Вашингтон, учасники шоу зачарували публіку Лос-Анджелеса. Продюсери планують гастролі і в інших американських містах, а згодом і на Близькому Сході.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG