Спеціальні потреби

Путіна зупинити можна тільки силою - політолог Фукуяма


Ідеологія відроджена Путіним загрожує самій Росії! - Френсіс Фукуяма
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Ідеологія відроджена Путіним загрожує самій Росії! - Френсіс Фукуяма

Сучасна Росія є найбільшою загрозою миру - набагато серйознішою, ніж «Ісламська держава». Про це у своїй новій книзі «Політичний порядок і політичний занепад» написав відомий політолог, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма.

Розвал Радянського Союзу, в порівнянні з Югославією, був відносно мирним. Сьогодні ж президент Росії Володимир Путін повторює помилку Слободана Мілошевича, яка занурила країну у війну, а для самого сербського президента обернулася судом в Гаазі.

«Я думаю, що світ в Європі після 1991 року, після розпаду Радянського Союзу, базувався на розумінні того, що росіяни, які опинилися в цей момент поза межами Російської Федерації, просто там залишаються. Путін, анексувавши Крим, зруйнував цей негласний договір. Він, по суті, сказав російському населенню поза Росією, що якщо вам не подобається ваше становище, ми вам допоможемо. І це дуже небезпечний прецедент. Колишній Радянський Союз уникнув хаосу колишньої Югославії саме через готовність росіян поза Росією жити в мирі в Молдові, країнах Балтії і так далі. А зараз - все можливо. Це дестабілізує не тільки Україну і Грузію, але і багато інших частин Європи».

Фукуяма звертає увагу Заходу на зростання націоналістичних і шовіністичних настроїв в Росії, які представляють загрозу не тільки її сусідам, а й самій Російській Федерації:

«Відбувається неймовірне зростання російського націоналізму. Путін відроджує всі ці слов'янофільські і русофільські символи 19-го століття. Це дуже небезпечно, в першу чергу, для Російської Федерації, тому що не всі мешканці Росії – росіяни за національністю. Він підігрів етнічну самосвідомість в сенсі етнічної ідентичності в регіоні, який був мирним, де люди не ідентифікували себе як російськомовні або україномовні. Думаю, що націоналізм і далі буде тільки зростати».

На думку політолога, Захід повільно реагує на загрозу, яку представляє собою Росія, і повинен робити більше, в тому числі - надати Україні зброю. Адже, Путіна, на його думку, можна зупинити тільки силою. А Україні необхідно швидше проводити демократичні реформи. І війна цьому не перешкода:

«Війна - це хороша спонука для проведення реформ, бо немає нічого порівнянного з зовнішнім вторгненням, що може змусити політичних лідерів зосередиться на найважливішому. Не можна зволікати. Легітимність є надзвичайно важливою для нового уряду. І легітимності можна домогтися, тільки запропонувавши хороше управління. Демократія - це не тільки відсутність диктатора, а й уряд, який може відображати інтереси і бажання людей і управляти ефективно, робити речі, які необхідні для безпеки людей, їх освіти, охорони здоров'я», - зазначив професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG