Спеціальні потреби

Україна евакуює своїх громадян із Лівії


Міністерство закордонних справ України
Міністерство закордонних справ України

Українські урядовці заявляють про готовність евакуювати всіх своїх співгромадян із Лівії. За даними МЗС, бажання повернутися на батьківщину висловили щонайменше 170 громадян України, що проживають або працюють в Лівії, проте їх кількість може зрости. Міністерство вирішило евакуювати з країни членів родин співробітників диппредставництва. Для вивезення людей із небезпечної зони знадобиться щонайменше один рейс, який можуть відправити до Триполі вже у вівторок. Проте не викючено, що для евакуації знадобиться ще один літак – дипломати кажуть, що на консульському обліку перебувають понад 300 осіб, з яких майже половина мешкають у віддалених від столиці районах.

Більшість громадян, які нині перебувають в небезпечній зоні – це медичні працівники, кажуть в МЗС. Українські ЗМІ повідомляють, що лівійська влада та повстанці не дозволяють декому з них залишати країну. Проте лівійські дипломати в Києві запевняють про готовність надати усім українцям, які підлягають евакуації, передбачені законодавством країни дозволи.

Дипломатичне відомство відкрило «гарячу» телефонну лінію для українських громадян як у Лівії, так і в МЗС. Поки що урядовці не мають інформації про постраждалих унаслідок сутичок українців. Їм рекомендують уникати місць проведення демонстрацій. Ще напередодні відомство закликало утриматися від подорожей до Лівії і узгоджує свої дії з дипломатами інших країн.

Українське оборонне відомство підготувало до вильоту військово-транспортний літак Іл-76МД, який завершив оформлення всіх процедур і готовий вилетіти із аеропорту Бориспіль. Нині у міністерстві узгоджують аеропорт посадки. Водночас МО заперечило розповсюджені світовими ЗМІ повідомлення про ймовірну участь українських пілотів у каральних операціях проти учасників антиурядових виступів. Як твердять у Міноборони, на території Лівійської Арабської Джамахірії немає жодного військового льотчика збройних сил України. Відомство просить мас-медіа не поширювати неперевірену інформацію, яка завдає шкоди репутації збройним силам країни.

XS
SM
MD
LG