Спеціальні потреби

Варел Фрімен: «Відсутність ринкових цін на енергію в Україні гальмує інвестиції у нові джерела енергії»


Варел Фріман
Варел Фріман

У понеділок глава українського уряду Микола Азаров сказав, що Київ переконав Москву переглянути невигідні для України контракти на поставку російського газу, підписані у 2009-му році. Також він повідомив, що країни домовилися про створення тристороннього консорціуму за участю Євросоюзу. Це ж підтвердив сьогодні і голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, але зазначив, що до досягнення остаточної домовленості діє довгостроковий контракт на період до 2019-го року.

У цей же час МВФ відмовив Україні у видачі наступного траншу кредиту, вимагаючи до кінця 2011-го року підвищити тарифи на газ для населення. На прес-конференції у середу у Києві віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що рішення про підвищення ціни на газ ще не ухвалено, а сили уряду спрямовані на те, щоб знизити ціну газу для України загалом.

«Голос Америки» поцікавився в першого віце-президента Європейського банку реконструкції і розвитку Варела Фрімена щодо того, чому, Україна мусить дослухатися порад МВФ та піднімати ціну на газ для населення.

«Я вважаю, що цього вимагає ринок. Викривлення ринкових цін як правило має значні і непередбачувані наслідки. У випадку України та інших країн, де ціни на газ для споживачів штучно підтримуються на низькому рівні, наслідком є те, що енергії витрачається більше, ніж потрібно. Таким чином на платників податків покладається більший тягар з фінансування енергії та виплати субсидій. У разі переходу на ринкові ціни, ціна, яку платять окремі люди, буде перерозподілена, а загальна ціна, яку платить суспільство, буде меншою. Також у випадку України відсутність ринкових цін на енергію гальмує інвестиції в нові джерела енергії, і в модернізацію газотранспортної системи», – зазначає Фрімен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG