Спеціальні потреби

Франція запроваджує жорсткі заходи економії


Прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон
Прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон

У понеділок у Франції було оприлюднено план економії державного бюджету. Це відбувається в час, коли зростають побоювання, що проблеми з дефіцитом бюджету поширяться з Греції на інші країни Єврозони.

Представляючи цей план, французький прем’єр-міністр Франсуа Фійон зазначив, що кроки зі зменшення витрат та підняття податків, що сукупно дають мільярди доларів економії, є найжорсткішими за останні півстоліття.

Під час прес-конференції, присвяченої цьому питанню, він заявив, що слово «банкрутство» перестало бути абстракцією. Фійон сказав, що збереження економічного, фінансового та соціального суверенітету Франції вимагає спільних дій та навіть жертв.

До плану входить підняття пенсійного віку до 62 років до 2017-го року та збільшення податків для бізнесу. Ці кроки запроваджено з метою подолати дефіцит державного бюджету до 2016-го року.

Політологи вважають, що цей план буде мало популярним та ще більше підірве шанси Ніколя Саркозі на переобрання наступних президентських виборів, що мають відбутися через півроку.

Урядовий план економії вже зазнав значної критики з боку опозиційної Соціалістичної партії та профспілок. На думку їхніх лідерів, запропоновані заходи ще більше зменшать платоспроможність французьких платників податків та спричинять ще глибшу економічну рецесію в країні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG