Спеціальні потреби

У Франції - загроза подальших протестів


Протести у Франції.
Протести у Франції.

Франція паралізована через нестачу пального після хвилів протестів і страйків проти урядових планів піднести мінімальний пенсійний вік із 60 до 62 років.

Четверта частина усіх автозаправочних станцій країни закриті через брак пального. Чільний радник президента Ніколя Саркозі каже, що найгірші поражені страйками околиці Парижу і західна територія Франції.

Президент Саркозі наполягає на проведенні пенсійної реформи, щоб запобігти її банкрутству. Втім його подальша політична кар’єра тісно пов’язана з схваленим у п’ятницю французьким Сенатом законом про пенсію, який повинен бути схвалений обома палатами французького парламенту. Саркозі сподівається підписати цей закон ще цього тижня.

Більшість громадян Франції, однак, виступають проти цього непопулярного заходу, а опозиція пильно стежить за падінням рейтингу президента. Результати проведеного в неділю опитування вказують, що лише дещо понад 30 відсотків французів підтримують дії президента Саркозі. Це найнижчі показники щодо його популярності відколи він став президентом у 2007 році.

Протести і подальша нестача пального змусили позакривати школи в країні, які тепер почали 12-ти денні канікули.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG