Спеціальні потреби

Колишній іспанський король залишив країну на тлі корупційного скандалу


Колишній іспанський король Хуан Карлос (в центрі)
Колишній іспанський король Хуан Карлос (в центрі)

Колишній король Іспанії Хуан Карлос полишив країну кількома тижнями після повідомлень, що він може бути причетний до корупційного скандалу.

Місце його перебування невідоме, але іспанські газети La Vanguardia та ABC, не повідомляючи джерел інформації, написали, що він у Домініканській республіці.

Хуан Карлос повідомив про виїзд у листі до свого сина, чинного короля Феліпе.

Верховний суд Іспанії у червні почав розслідування звинувачень, що колишній 82-річний монарх був причетний до контракту на побудову швидкісної залізниці у Саудівській Аравії.

Швейцарський часопис La Tribune de Geneve у березні повідомив, що у зв’язку з контрактом Хуан Карлос отримав $100 мільйонів від тепер покійного саудівського короля.

Згодом в іспанські пресі регулярно з’являлися інші компрометуючі повідомлення, включно з інформацією, що значну частину грошей він передав колишній коханці.

Ситуацію називають дуже принизливою для короля, якому ставили в заслугу перетворенню Іспанії з диктаторської держави на демократичну країну після того, як 1975 року помер генерал Франко.

Після 40 років правління Хуан Карлос відмовився від трону у 2014 році на тлі розслідування корупції за участю його зятя.

Авторитет короля зазнав також значного удару після повідомлень, що він їздив полювати на слонів у розпал фінансової кризи в Іспанії.

Газета La Vanguardia пише, що він у понеділок автомобілем поїхав до сусідньої Португалії, а звідти вилетів у Домініканську республіку, де кілька тижнів гостюватиме у знайомих, а потім можливо подасться ще кудись.

Лист

Офіційна заява королівського палацу цитує листа до Феліпе, в якому сказано, що колишній монарх не хотів затьмарювати правління свого сина «в умовах суспільних наслідків, створених певними минулими подіями мого приватного життя».

«Керуючись бажання чинити так, як буде краще для іспанського народу, установ країни, та для тебе як короля, я повідомляю про своє… рішення зараз полишити Іспанію», - написано у листі.

Король Феліпе подякував Хуану Карлосу за його рішення і підкреслив, «історичну важливість того, чим став період його правління для Іспанії».

Адвокат Хуана Карлоса у короткій заяві сказав, що попри відсутність, колишній король і далі готовий співпрацювати з прокуратурою.

Заступник прем’єр-міністра Іспанії Пабло Іґлесіас, який представляє ліву партію «Подемос» заявив, що колишній король повинен був залишитися в країні.

Парламентська фракція партії «Подемос» оприлюднила заяву, в якій ставить під сумнів потрібність монархії в Іспанії, стверджуючи, що монаршій родині «бракує мінімальних етичних цінностей».

Дивіться також: Компанії дають вихідний американцям у день виборів

Компанії дають вихідний американцям у день виборів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG