Спеціальні потреби

На Флориді тривають очисні роботи


Американський штат Флорида, який має близько тисячі трьохсот кілометрів берегової лінії, є одним з найпопулярніших місць відпочинку у Сполучених Штатах. Втім, цього року через витік нафти у Мексиканську затоку замість туристів тут можна здебільшого побачити очисні бригади.

Робота з очищення узбережжя починається у небі. Тричі на день літак берегової охорони вилітає на пошук плям нафти. Члени екіпажу уважно дивляться на поверхню води. Знайти плями під водою допомагає радар. Потім ці данні порівнюються з супутниковими знімками та спостереженнями, зробленими з борту кораблів. Скотт Мерфі, пілот берегової охорони, каже, що знайти пляму з повітря не так вже і легко, як здається на перший погляд: літак рухається зі швидкістю п’ять кілометрів на хвилину і пляму нафти можна переплутати з тінню великої хмари чи скупченням водоростей. Також, навіть якщо їм вдається знайти нафту, координати плями, що надсилаються для аналізу до станції берегової охорони, можуть бути лише приблизними. «Не можливо знати напевно, бо пляма рухається під дією підводної течії, хвиль та вітру. Вона може збільшуватися, рухатися у напрямку до берега чи навпаки», - каже інший пілот Браян Боленд.

Тривають очисні роботи і на узбережжі. Популярний серед туристів пляж Пенсикола вже забруднений нафтою. Експерти кажуть, що чистити пляжі не так вже і важко – інша справа узбережні болотисті води. Природоохоронці побоюються, що нафта може знищити рослинність та поставити під загрозу усе життя в лагунах. «Водорості є дуже важливими. Вони фільтрують воду. Ламантини споживають водорості, черепахи їдять водорості. Також водорості становлять притулок для мальків риб», - каже єгер національного парку Ден Кайгер.

На Флориді ще залишається достатньо берегової лінії, яку не зачепила нафтова пляма. Втім, місцеві охоронці природи та урядовці побоюються, що через вітри та сезон ураганів це може змінитися.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG