Спеціальні потреби

"Чи вибачиться Обама?" Трамп відреагував на рішення апеляційного суду закрити карну справу щодо екс-радника Трампа з нацебзпеки Флінна


Майкл Флінн
Майкл Флінн

Апеляційний суд у середу постановив, щоб федеральний суддя закрив кримінальну справу стосовно колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна. Це рішення стало перемогою Міністерства юстиції і офіційно поклало кінець політично гострій справі. Канал CNN відзначає, що рішення апеляційного суду ще може бути оскаржене.

Чи Джеймс Комі, або його група брудних копів вибачаться перед Майклом Флінном за те, що вони зробили, щоб зруйнувати його життя? А Роберт Мюллер та його злі поплічники-демократи - чи вони скажуть: "Нам дуже шкода"? А як щодо Обами та Байдена?

Апеляційний суд округу Колумбія не дозволив судді Еммету Саллівану самостійно ухвалити рішення про те, чи належить задовольнити клопотання Мін'юсту про зняття звинувачень з Флінна, який раніше двічі визнав свою провину в наданні неправдивих свідчень ФБР про контакти з російським послом Сергієм Кисляком. На початку року Флінн звернувся із клопотанням про відкликання його зізнань.

Коментуючи рішення суду, деякі оглядачі заявили, що воно було буцімто мотивоване близькістю Флінна до Трампа.

"Нація отримала послання: "Верховенство права нічого не значить, якщо ти друг Трампа", - твітує Мая Вайлі, юридичний аналітик каналу MSNBC, який президент США звинувачував раніше в упередженості.

Президент США Дональд Трамп, який тривалий час називав Флінна жертвою політично мотивованого переслідування, покликаного зашкодити команді Трампа, привітав рішення апеляціного суду.

Президент США також поставив питання, чи вибачаться колишні високопосадовці, яких Трамп вважає відповідальними за порушення справи щодо Флінна.

"Чи Джеймс Комі (екс-директор ФБР), або його група брудних копів вибачаться перед Майклом Флінном (та багатьма іншими) за те, що вони зробили, щоб зруйнувати його життя? А Роберт Мюллер (колишній спеціальний прокурор США, який очолював розслідування щодо втручання Росії у політичні процеси у США) та його злі поплічники-демократи - чи вони скажуть: "Нам дуже шкода"? А як щодо Обами та Байдена?", - заявив президент США.

Згадування екс-президента США Барака Обами та колишнього віце-президента, а нині найімовірнішого супротивника Трампа на виборах президента Джо Байдена може бути пов'язане із повідомленнями низки консервативних видань про оприлюднення записок колишнього агента ФБР Пітера Строка. Вони які буцімто вказують, що сам президент Обама брав участь у ініціюванні розслідування щодо Майкла Флінна.

Травень 2020: Джо Байден каже, що "нічого" не знає про розслідування щодо Флінна. Червень 2020: нотатки Строка вказують, що Байдену належала ідея застосувати проти Флінна Закон Логана. Байден брехав
Конгресмен-республіканець Джим Джордан

Пітер Строк був залучений до роботи слідчих щодо виявлення російського втручання. Прихильники президента і сам Дональд Трамп називали його листування, оприлюднене раніше, доказом політичного характеру розслідування щодо втручання Росії.

"Рукописні нотатки, оприлюднені вперше у федеральному суді у поданні Мін'юсту у вівторок, вказують, що президент Обама особисто вказав колишньому директору ФБР Джеймсу Комі та колишньому заступнику міністра юстиції Саллі Єйтс розслідувати Майкла Флінна через його регулярні телефонні розмови з російським колегою. Він також запропонувати не ділитись цією інформацією з президентом Трампом та його радниками із національної безпеки", - стверджує консервативне видання The Federalist.

Оглядачі відзначають, що нотатки Строка буцімто містять зауваження Комі про те, що спілкування Флінна із Кисляком було "законним".

Нотатки вказують, що Байден згадав Закон Логана, але ці слова позбавлені контексту
Журналіст поважного видання Politico Кайл Чені

Інше прихильне до президента Трампа видання Washington Examiner відзначає, що на думку захисту Флінна, нотатки Строка буцімто вказують, що Джо Байден піднімав тему застосування "закону Логана" щодо Флінна у січні 2017-го року. Закон Логана забороняє американським громадянам без відповідного дозволу вести переговори із представниками іноземних урядів, які мають суперечності із урядом США.

Натомість журналіст поважного видання Politico Кайл Чені інтерпретує нотатки Строка інакше.

"Юридична команда Флінна оприлюднила сторінку нотаток Флінна, які, як видається, описують зустріч 5-го січня за участі Обама та команди із нацбезпеки. Нотатки вказують, що Байден згадав Закон Логана, але ці слова позбавлені контексту", - твітує журналіст.

Близький до президента Трампа конгресмен республіканець Джим Джордан заявив, що нотатки Строка доводять, що Байден брехав про свою поінформованість щодо справи Флінна.

"Травень 2020: Джо Байден каже, що "нічого" не знає про розслідування щодо Флінна. Червень 2020: нотатки Строка вказують, що Байдену належала ідея застосувати проти Флінна Закон Логана. Байден брехав", - твітує Джордан.

Сам Пітер Строк, як видається, поки не коментував зміст нотаток. Джо Байден також поки не прокоментував оприлюднену інформацію.

Суддя Салліван планував 16 липня провести слухання за участі колишнього судді Джона Глісона, якого він призначив незалежним експертом для розгляду питання про закриття справи. Тепер йому не вдасться це зробити.

«У цій справі дії окружного суду приведуть до конкретної шкоди у плані реалізації виняткових обвинувальних повноважень виконавчої влади», - написала в своєму висновку суддя Неомі Рао, яка була призначена Трампом.

Суддя Роберт Вілкінс, призначений за адміністрації Обами, не погодився з рішенням двох інших членів колегії.

Дивіться також: «Сумую за Україною»: американські волонтери Корпусу миру мріють повернутися в Україну

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG